Festiwale

Lubelski Festiwal Graffiti 2011 (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2011, 11:58
Autor: Pit

Lubelski Festiwal Graffiti
Lubelski Festiwal Graffiti

W poniedziałek, 1 sierpnia, rozpoczyna się polska edycja międzynarodowej imprezy propagującej sztukę graffiti i street-art Meeting Of Styles. Projekt odwiedzi w tym roku 4 kontynenty.

– To dla nas duże wyróżnienie, Meeting Of Styles to marka, która jest znana na całym świecie. Cykl rozpoczęło spotkanie w Chinach a zakończy wspólne malowanie w Argentynie – mówi Cezary Hunkiewicz z Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej.

W poniedziałek na murze przy skwerku przy ul. Peowiaków (obok remontowanego Centrum Kultury) pracę rozpocznie kilkudziesięciu artystów.

– Hasło tegorocznego MOS to "One world, one people”, przy naszej ścianie spotkają się malarze z Rosji, Szwecji, Niemiec, czy Bułgarii. Pokażemy, że sztuka malowania murów nie ma granic ani podziałów – dodaje Hunkiewicz.

– Do Lublina przyjedzie wielu utytułowanych artystów, takich jak np. Ernaste Nasimo z Bułgarii, który prezentował swoje prace w Europie i Ameryce Południowej – wyjaśnia Anna Bakiera, jeden z organizatorów.

* W pubie Escobar przy ul. Jasnej 7 na wtorek i środę zaplanowano projekcje filmów dokumentujących sztukę uliczną.

* 4 sierpnia odbędzie się konkurs "style battle”. – Artyści dostaną kartki, czy małe ścianki i będą mieli za zadanie jak najlepiej je zaaranżować na dany temat – wyjaśnia Hunkiewicz.

* 5 sierpnia ściana przy ul. Peowiaków będzie już gotowa.

* W sobotę i niedzielę (6 i 7 sierpnia) malarze przeniosą się na Czechów. Tam odbędzie się 4 edycja Lubelskiego Festiwalu Graffiti. – Naszym celem będzie odnowienie filarów i okolic wiaduktu przy al. Smorawińśkiego, tuż obok sklepu "Orfeusz” – dodaje.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna