Festiwale

Lubelski Festiwal Nauki: Piknik naukowy na Arenie Lublin

Dodano: 11 września 2016, 09:19
Autor: Damian Drabik

18 września o godz. 10 na stadionie Arena Lublin odbędzie się Piknik Naukowy w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tematem tegorocznego pikniku będzie "Nauka źródłem inspiracji". Na przybyłych czekają liczne ciekawe atrakcje.

Lubelski Piknik Naukowy odbywa się jako otwarta, bezpłatna impreza plenerowa dla wszystkich chętnych. Organizowany jest w niedzielę na nowoczesnym obiekcie sportowym należącym do Miasta Lublin i ma za zadanie pobudzić ciekawość i inspirować do naukowego postrzegania i rozwiązywania codziennych problemów oraz zrozumienia otaczającego nas świata.

Jest dla mieszkańców regionu okazją do zapoznania się z wynikami pracy naukowej, wynalazkami oraz innowacjami, które powstają w lubelskich uczelniach, które tego dnia dostępne są dla szerokiego grona odbiorców.

Impreza przebiegać będzie w kilku strefach: nauki, artystycznej, zwierzaków, gastronomicznej i pojazdów niezwykłych. W każdej ze stref będą odbywać się ciekawe wydarzenia. Najważniejsza będzie strefa nauki na płycie stadionu, gdzie odbywać się będą pokazy i prezentacje naukowe. W pozostałych strefach będą miały miejsce m.in. koncerty, spotkania ze specjalistami, prezentacje oraz zlot foodtrucków.

Program:

Strefa Nauki - na płycie stadionu

Ponad 130 pokazów i prezentacji naukowych, przeprowadzanych na stoiskach uczelni wyższych oraz instytucji wspierających. Nauka poprzez zabawę i praktyczne doświadczenie. Ze swoimi projektami obecne będą m.in. uczelnie organizujące LFN: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Strefa Artystyczna - na płycie stadionu

Na centralnie ustawionej scenie wystąpią zespoły taneczne oraz wokalne z lubelskich uczelni.

10:00 – 10:30   Zespół Pieśni i Tańca Jawor UP w Lublinie

10:30 – 11:00   Uroczyste otwarcie

11:00 – 11:15   Pokaz Szermierki Historycznej

11:15 – 11:45   Taniec źródłem integracji –  zespół Politechniki Lubelskiej

11:45 – 12:00   Kot, lis i wilk w jednym stali domu. Antyczne bajki inaczej

12:00 – 13:00   Orkiestra Św Mikołaja

13.00 – 13.30   Zrozumieć flamenco

13.30 – 13.45   Pokaz Karate. Biomechanika a osiąganie założonych celów

13.45 – 14.00   Słuchaj, graj, baw, się. Warsztaty inspirujące do nauki

Strefa Zwierzaków - teren parkingów przed stadionem

Właściciele zwierząt będą mogli bezpłatnie sprawdzić ogólny stan zdrowia swojego pupila pod okiem specjalistów i studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie, przeprowadzających badanie kliniczne. Właściciele mogą także uzyskać informację na temat prawidłowego dbania o kondycję i podstawowe zabiegi pielęgnacyjne swojego podopiecznego.

Spotkanie kierowane jest do posiadaczy zwierząt towarzyszących w różnym wieku, które nie wykazują klinicznych objawów choroby.

Strefa Pojazdów Niezwykłych - teren parkingów przed stadionem

Prezentacja możliwości ładowania pojazdów elektrycznych z Odnawialnych Źródeł Energii

Prezentacja latającego drona

Wystawa Pojazdów Niezwykłych

Parada samochodów i motocykli: trasa tegorocznej parady pojazdów: stadion Arena Lublin, ul. Lubelskiego Lipca’80, al. Unii Lubelskiej, ul. Zamojska, ul. Bernardyńska, Plac Wolności, ul. Narutowicza, ul. Okopowa, ul. Hempla, ul. Kołłątaja, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Lipowa, ul. Okopowa, ul. Narutowicza, Plac Wolności, ul. Bernardyńska, ul. Zamojska, al. Unii Lubelskiej, stadion Arena Lublin. Start Parady o godz 12.00.

Strefa Gastronomiczna - teren parkingów przed stadionem

W specjalnie wyznaczonej strefie zaparkują foodtrucki i rozstawią się stoiska gastronomiczne.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna