Festiwale

Lublin – Między Wschodem a Zachodem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 sierpnia 2009, 11:02

Od 27.08 w pięknych zabytkowych wnętrzach Starego Miasta będzie rozbrzmiewać wschodnia i zachodnia muzyka dawna i tradycyjna.

Cztery koncerty złożą się na pierwszą edycję lubelskiego festiwalu Między Wschodem a Zachodem.

Startując z nową cykliczną imprezą jej organizatorzy ze Stowarzyszenia Pro Musica Antiqua stawiają sobie za cel szerzenie znajomości muzyki dawnej w jej stylowej różnorodności i autentycznych praktykach wykonawczych, a także zapewnianie mieszkańcom miasta dostępu do dóbr kultury wysokiej jakości.

Prezentacja polskich tradycji muzycznych na festiwalu będzie się łączyć z promocją zespołów i solistów Lubelszczyzny oraz udziałem wybitnych artystów z kraju, skupiających się na interpretacji muzyki dawnej.

Czterodniowa impreza zostanie zainaugurowana w czwartek w Trybunale Koronnym koncertem zatytułowanym "Piękno i łzy”. W jego repertuarze są słynne piosenki żydowskie: "Mayn shteytele Beltz”, "Dona, Dona”, "Bey mir bistu sheyn”, "Hobn mir a Nigndl”, "Mayn jiddische mame”, "Di Sapozhkelekh”, "Ikh shtey unter a Bokserboym” i "Shabes”.

Wystąpią Jacek Ścibor (śpiew), Jolanta Münch (fortepian) i Stefan Münch (narrator). Początek o godz. 19.

O tej samej godzinie, ale w innym miejscu – w klasztorze dominikańskim – odbędą się trzy kolejne występy. W piątek – koncert "Muzyka i taniec na dworach dawnej Europy”, w sobotę – "Orient – Okcydent”, w niedzielę – "Cancionero de Palacio”.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna