Festiwale

Luxtorpeda na Rock Alert Festiwal w Lubartowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2014, 22:11
Autor: opr. pab

Część konkursowa IX Rock Alert Festiwal rozpocznie się w sobotę 13 września o godz. 14 na placu przed ratuszem w Lubartowie. O nagrodę burmistrza w wysokości 3 tys. zł zawalczy 8 zespołów. Gwiazdą wieczoru (początek koncertu o godz. 21) będzie zespół Luxtorpeda. Wystąpi także zwycięzca poprzedniej edycji festiwalu - zespół Jack Knife. Wydarzeniu będzie towarzyszyła zbiórka publiczna na rzecz Julki Piskorskiej.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 37 zespołów z całej Polski (Siedlce, Warszawa, Rzeszów, Zaklików, Ożarów, Lesko, Chełm, Sokołów Małopolski, Kraśnik, Lublin, Lubartów i okolice). Największą grupę stanowią zespoły z Lublina (7).

W czwartek 4 września zakończyły się przesłuchania nagrań zgłoszonych zespołów. Do koncertu finałowego nominowano 8 zespołów (kolejność według liczby przyznanych punktów): Mel Tripson, Rouse Pores, Spring Rolls, Fat Thursdey, In Limbo, Edward With Gun, Upstream, The Underground Man.

Zwycięzców pierwszego etapu podczas festiwalu oceniać będą: Mieczysław Jurecki (muzyk, kompozytor, aranżer, dawniej Budka Suflera), Tomasz Pochoryłko (zespół Luxtorpeda), Paweł Błędowski (muzyk, dziennikarz Radia Lublin).

Organizatorzy przypominają, że w festiwalu mogą wziąć udział zespoły i soliści wykonujący muzykę rockową, nie mający podpisanego kontraktu fonograficznego lub nagranej profesjonalnej płyty. Uczestniczyć mogą też laureaci poprzednich edycji festiwalu.

Dodatkowo tegorocznej edycji przyświeca cel charytatywny. Podczas festiwalu odbędzie się zbiórka publiczna na rzecz rocznej Julki Piskorskiej z Lubartowa. Dziewczynka od urodzenia cierpi na bardzo rzadkie schorzenie. Grozi jej amputacja nóżek i poruszanie się za pomocą protez. Szansą na uratowanie nóżek jest kosztowna, wieloetapowa operacja w USA. Czasu na zebranie kwoty ponad 1 mln zł jest coraz mniej.

"W tej chwili najważniejszą rzeczą, prawdziwą rzeczą w muzyce, są przeglądy, jak Rock Alert Festiwal. Takie konkursy to jest przyszłość muzyki. Jedni grają lepiej, inni gorzej, ale na tym to właśnie polega, że trzeba poddać się ocenie. Zapraszam serdecznie i obiecuję, że osobiście będę wyciągał ludzi z domów na RAF” powiedział Mietek Jurecki dla Lubartowskiego Ośrodka Kultury, który organizuje imprezę.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna