Festiwale

Mamy dla was 100 biletów na II Breakout Festival

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2008, 21:17

Dżem, Happysad, Homo Twist i inni wystąpią w Cieszanowie ku czci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

Nalepa i Kubasińska, oboje już nieżyjący, byli przez lata filarami Breakoutu, jednej z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. On komponował, grał na gitarze i harmonijce ustnej oraz śpiewał. Ona tylko śpiewała, ale za to wspaniale.

Kapela nagrała kilka znakomitych albumów, m.in. "Na drugim brzegu tęczy” (1969), "Blues” (1971) i "Ogień” (1973). Wylansowała też wiele przebojów, np. "Gdybyś kochał, hej”, "Kiedy byłem małym chłopcem”, "Na drugim brzegu tęczy”, "Poszłabym za tobą” i "Rzeka dzieciństwa”.

Zespół oficjalnie istniał do roku 1982, kiedy to Nalepa rozpoczął karierę solową. Ale parokrotnie był reaktywowany na różne okazje. Marzenia fanów o wznowieniu działalności przez grupę w złotym składzie ucięła w 2005 roku śmierć Kubasińskiej. Dwa lata później zmarł Nalepa.

Kilka miesięcy po odejściu wybitnego muzyka, jego krajanie z Rzeszowa zorganizowali tam Breakout Festival, poświęcony jego pamięci i pamięci wokalistki. Na imprezie wystąpiło wielu znakomitych artystów, którzy wykonywali utwory kultowego zespołu.

Druga edycja festiwalu odbędzie się w najbliższy piątek w Cieszanowie, leżącym na Roztoczu, na granicy województw Podkarpackiego i Lubelskiego, w połowie drogi z Jarosławia do Tomaszowa Lubelskiego. Start o 18. Zagrają Piotr Nalepa Breakout Tour, Dżem, Wańka Wstańka, 1984, Happysad, Jesus Chrysler Suicide, Rockaway i inni.

Bilety - po 12 zł - do nabycia w lubelskim sklepie Na Księżycu, zamojskiej Piwnicy pod Rektorską i w Tomaszowskim Domu Kultury.

Więcej informacji na stronie www.breakout.promo.com.pl.

Jacek Szymczyk
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna