Festiwale

Manufaktura Smaków. Dżem zagra w Opolu Lubelskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 czerwca 2014, 09:45
Autor: Paweł Puzio

Manufaktura Smaków to wydarzenie kulinarno-kulturalne, kontynuujące wielowiekowe tradycje handlowe, rzemieślnicze oraz owocowe Opola Lubelskiego. To także kontynuacja Jarmarku Opolskiego, odbywającego się w tym mieście od 2000 roku.

21 i 22 czerwca Opole Lubelskie zaprasza na Manufakturę Smaków. Gwiazdą kulinarnego święta będzie zespól Dżem. Nie zabraknie specjałów lokalnej kuchni

"Manufakturowy” weekend rozpocznie się już 21 czerwca. - Tego dnia zapraszamy wszystkich na kąpielisko miejskie, gdzie od godz. 19 można będzie uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Zabaw Iskierka Nadziei. Wspólnie z Dziecięcym Zespołem Tańca Ludowego "Powiśloki” oraz gośćmi z Bułgarii i Węgier zapraszamy do wspólnych gier i zabaw, wspólnego biesiadowania, próbowania tradycyjnych potraw lokalnych - zachęca Krzysztof Ryczek z Urzędu Miasta Opole Lubelskie.

A będzie co smakować. Gospodynie już ułożyły menu, w którym znaleźliśmy pierogi z bobem i gołąbki z kaszą jaglaną. - Atmosferę zapewnią ogniska rozpalone na cyplu i lampiony. A na koniec Kapela Bornego z Podzamcza zagra polki, oberki, podróżniaki do "posłuchu i do tańca” - dodaje Ryczek.

Biesiadnicy będą mieli tylko noc na odpoczynek, bo już następnego dnia, w niedzielę 22 czerwca, startuje Manufaktura Smaków. - Przy współpracy ze Związkiem Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej szykujemy stoiska i degustację lokalnych produktów, wesołe miasteczko i moc atrakcji dla najmłodszych, pokazy i stoiska rzemieślnicze oraz loterię fantowa z atrakcyjnymi nagrodami - wylicza Krzysztof Ryczek.

Nie zabraknie także strawy duchowej. Na głównej scenie występy rozpocznie Młodzieżowa Orkiestra Dęta, po niej do akcji wkroczą amatorzy hip-hopu - Żywy, Raptor i Beatbox. W dalszej kolejności zaprezentuje się m.in. zespół Killoff, zna-ny z programu Must Be The Music.

- Gwiazdą wieczoru będzie Dżem. Tradycyjnie, po koncercie, rozpocznie się pokaz fajerwerków, a nowością będzie afterparty, na którym zagra DJ Nexxus - kończy K. Ryczek.

Również 22 czerwca, ale w muszli koncertowej w parku miejskim, odbędzie się II Święto Produktu Lokalnego organizowane przez LGD Owocowy Szlak. W programie przede wszystkim konkurs na najlepszy produkt lokalny w kategorii kulinaria, rękodzieło oraz konkurs na przyśpiewkę ludową. Na licznych stoiskach będzie można spróbować lokalnych specjałów przygotowanych przez uczestników konkursów. Na zakończenie imprezy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Jawor”.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna