Festiwale

Meeting of Styles 2013 w Lublinie: graffiti i streetball

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lipca 2013, 12:45
Autor: (agdy)

Meeting of Styles w Lublinie (Wojciech Nieśpiałowski / Archiwum)
Meeting of Styles w Lublinie (Wojciech Nieśpiałowski / Archiwum)

Od piątku stajemy się stolicą graffiti i streetballa. Po raz trzeci będzie Meeting Of Styles - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Muralu.

Artystów szukaj na plac Litewskim, do Chatki Żaka i w okolice hali Globus, gdzie powstanie ogromny mural, a parking zmieni się w wielki plac do streetballa.

Meeting of Styles wywodzi się z niemieckiego festiwalu Wall Street Meeting. Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z rozwijających się kierunków sztuki w przestrzeni publicznej. W Lublinie Meeting Of Styles gości od 2011 roku najlepszych writerów z całej Polski i świata.

Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się dziś (26 lipca) na placu Litewskim gdzie od godz. 11 Adrian "Arin" Zerojeden stworzy instalację.

Tego samego dnia o godz. 18 w kinie Chatki Żaka będzie można zobaczyć film "Woman are Heroes” ("Siła Kobiet”), pokazujący życie kobiet pochodzących z Brazylii, Kenii i Kambodży, doświadczających najbardziej rażącej przemocy, dyskryminacji, będących ofiarami przestępczości. Reżyser – fotograf i jeden z najsłynniejszych twórców street-artu ukrywający się pod pseudonimem JR – ukazuje w nim ich siłę, odwagę, walkę o przeżycie i godne życie.

Kolejne filmowe projekcje zaplanowano na sobotę (27 lipca). O godz. 19 w Kinie Perła przy ul. Bernardyńskiej zacznie się pokaz filmowy o tematyce graffiti.

Przez sobotę i niedzielę będzie powstawał mural na ścianie obok hali Globus przy ul. Zana. Swoje umiejętności zaprezentują czołowi artyści z Hiszpanii, Czech, Węgier, Niemiec, Brazylii, Wenezueli i Polski.

KOSZ OBOK FARB

Częścią tegorocznej edycji Meeting Of Styles w Lublinie będzie turniej streetballa - Grand Prix Lublina w koszykówce 3x3. Turniej zostanie rozegrany w sobotę 27 lipca na parkingu przy hali Globus, gdzie specjalnie na ten dzień powstanie kilka boisk do streetballa. Początek o godz. 10.

Turniej prowadzony będzie wyłącznie w kategorii OPEN (bez podziału na kobiety i mężczyzn – dopuszcza się również zespoły mieszane), w której prawo gry mają wszyscy chętni urodzeni w roku 1999 i starsi. W trakcie turnieju zostaną też rozegrane specjalne konkursy: rzutów za 3 punkty i wsadów. Będą też specjalne nagrody. Zwycięzca całego turnieju zyska prawo do udziału w turnieju finałowym SIEMENS GRAND PRIX POLSKI 2013.

Szczegóły na https://www.facebook.com/MeetingOfStylesPoland
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna