Festiwale

Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2008, 19:56

W tym roku wrześniową ozdobą uzdrowiskowego miasteczka nad Bochotniczanką będą nie tylko aerostaty. Dołączą do nich jednoślady.

Tradycyjnie nie zabraknie także atrakcji rozrywkowych.

Wprawdzie oficjalnie otwarcie III Międzynarodowych Zawodów Balonowych zaplanowano na czwartek, ale już w środę warto być w Nałęczowie. O godz. 17.45 rozpocznie się pierwszy pokazowy lot balonów. Będzie też kilka imprez rowerowych.

To dlatego, że największy polski wyścig kolarski Tour de Pologne po raz pierwszy w historii zawita na Lubelszczyznę, a w czwartek z Nałęczowa nastąpi start do kolejnego etapu.

W środę w Uzdrowisku Nałęczów będzie można emocjonować się konkursem "Rower wyobraźni”, wziąć udział w wernisażu wystawy fotograficznej "Wyprawa rowerowa Rumunia 2008” i zobaczyć odsłonięcie "Pomnika Roweru”. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. Czesław Lang i Ryszard Szurkowski. W nocy odbędzie się Night Show Bike.

W czwartek o godz. 17 nastąpi start do pierwszych konkurencji balonowych. Około 21 zacznie się pokaz nocny balonów. Takie prezentacje będą także w piątek i sobotę. W te dni oraz w niedzielę konkurencje balonowe będą nie tylko po południu, ale również rano, już od godz. 7.

Międzynarodowe Zawody Balonowe uatrakcyjnią swoimi występami Orkiestra z Wojciechowa (środa), Lolek Orkiestra (piątek i sobota), Irena Jarocka (sobota) i Czerwone Gitary (niedziela). Zaplanowano także pokazy makijażu i fryzur (sobota) oraz wielkie gotowanie "zupy nałęczowskiej” (niedziela).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna