Festiwale

Muzyka na głosy w cerkwi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2011, 13:52
Autor: Kmo

W niedzielę (31 lipca) o godz. 18.00 w katedrze pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie (ul. Ruska 15) odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów "Letnie wieczory z muzyką cerkiewną w Lublinie”.

Organizuje je Parafia Prawosławna p.w. Przemienienia Pańskiego w Lublinie i Fundacja Dialog Narodów. Inicjatywa koncertów w lubelskiej katedrze prawosławnej skierowana jest zarówno do mieszkańców jak i turystów odwiedzających wielokulturowy, pełen świadectw różnych tradycji Lublin.

Muzyka cerkiewna jest poruszająca, chóry o kryształowych głosach. Z pewnością to nie tylko ważne wydarzenie muzyczne – muzyka zawsze pozwala zbliżyć się do Boga.

W najbliższą niedzielę z koncertem inauguracyjnym wystąpi Chór Duchowieństwa Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Kierownikiem muzycznymi i I. dyrygentem chóru jest ks. Michał Niegierewicz, dyrektor jednego z najbardziej prestiżowych festiwali muzyki cerkiewnej na świecie, odbywających się nieprzerwanie od 30 lat "Dni Muzyki Cerkiewnej” w Hajnówce. II dyrygent – ks. Marek Maciuka

Chór Duchowieństwa Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej śpiewa podczas głównych świąt i ważnych wydarzeń Cerkwi Prawosławnej w Polsce. Tworzą go duchowni i dyrygenci diecezji, którzy na co dzień zajmują się śpiewem cerkiewnym w swoich parafiach. Chór śpiewał w Serbii, Grecji i na Świętej Górze Atos.

Brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Mińsku, Międzynarodowym Festiwalu "Głas Pieczerskij” w Kijowie i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Grodnie. Występował w Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Nagrywa kasety i płyty, występuje w programach telewizyjnych.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna