Festiwale

Nadzieje jazzowe, bluesowe i reggae'owe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2009, 17:42

Do kogo należy przyszłość lubelskiej sceny muzycznej? Może do artystów, którzy wystąpią 20 i 21.06 na Muzycznych Nadziejach Lublina.

To nowy przegląd, którego organizatorami są Fundacja "Jam Session” i klub Czarny Tulipan przy wsparciu Akwarela Cafe. Dwudniowa impreza ma na celu promocję najzdolniejszej młodzieży i umożliwienie jej zdobycia kolejnych doświadczeń scenicznych.

Na Scenie Letniej przed Akwarela Cafe na Rynku Starego Miasta zaprezentują się zespoły RokeeJazz, ComeYah, The River i Move on Quartet oraz Wiktoria Trynkiewicz. Dla wielu słuchaczy weekendowe występy będą pierwszą okazją do zetknięcia się z tymi młodymi artystami.

W sobotę od godz. 19 będzie można posłuchać grup The River i Move on Quartet oraz Wiktorii Trynkiewicz.

The River to kwartet wykonujący klasycznego bluesa. Trzon kapeli stanowią muzycy z formacji Blues From Hell. W 2008 roku wygrała ona kilka znaczących konkursów, w tym na festiwalu Blues nad Bobrem im. Tadeusza Nalepy.

Styl prezentowany przez Move on Quartet to połączenie bluesa, rocka, jazzu i muzyki latynoskiej, które można ująć w ogólną nazwę fusion. Zespół ma na koncie wyróżnienie na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze.

Sporą zagadką jest występ Wiktorii Trynkiewicz. To wokalistka o bardzo dużym rozrzucie repertuarowym. Śpiewa songi musicalowe, utwory klasyczne i przeboje rockowe. Ma na koncie laury na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu i na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Hiszpańskiej w Koszalinie.

W niedzielę od godz. 17 będzie można posłuchać kapel ComeYah i RokeeJazz.
ComeYah to świdnicko-lubelski kolektyw reggae'owy, działający od lipca 2008 roku. Sześcioosobowa grupa wykonuje zarówno autorskie kompozycje, jak i utwory oparte na klasycznych riddimach.

RokeeJazz działa od około półtora roku. Początkowo band grał bluesa. Styl zespołu ewoluował pod wpływem pogłębiającej się fascynacji elektrycznym jazzem. Obecnie ich muzyka waha się między jazz rockiem i jazz funkiem.

Przegląd zakończy występ gwiazdy. W niedzielę o godz. 19 w Czarnym Tulipanie wystąpi trio Marek Raduli (gitara), Krzysztof Ścierański (bas) i Przemysław Knopik (perkusja). Na ten koncert obowiązują bilety (cena: 30 zł). Do kupienia na miejscu, ul. Grodzka 1.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna