Festiwale

Nowy prestiżowy festiwal w Lublinie - śpiewacy z całego świata w CSK

Dodano: 30 stycznia 2017, 20:55
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W dniach 7-10 lutego po raz pierwszy w Lublinie odbędzie się nowe, oryginalne wydarzenie muzyczne - Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Impreza przez kilka dni rozgrywać się będzie w siedzibie Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1).

Do udziału w pierwszej edycji imprezy zakwalifikowało się 50 uczestników z Polski oraz 12 innych państw, m.in. Łotwy, Węgier Niemiec, Norwegii czy Korei Południwej.

Konkurs opiera się w dużej części na ponadczasowych kompozycjach najwybitniejszych kompozytorów operowych. Usłyszymy m.in. kompozycje Giuseppe Verdiego, Charlesa Gounoda czy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Nie zabraknie jednak również polskich kompozytorów i pieśni z repertuaru światowego. Obowiązkowym elementem przesłuchań jest również prezentacja utworu XX-wiecznego.

Występy uczestników Festiwalu oceniać będzie jury, w skład którego wejdą znani na świecie profesjonaliści związani z operą - dyrygenci, dyrektorzy teatrów, menedżerowie oraz śpiewacy. Wśród nich m.in. Brenda Hurley z Opery w Zurychu, Michael Gruber z Opera4U w Wiedniu czy Yannis Pouspourikas z Opery Essen.

- Konkurs wokalny to dla Lublina wydarzenie nowe, jednak wspaniale wpisujące się w jego otwartość, ciekawość świata i ambicje. To po prostu ważne dla miasta i regionu wydarzenie, które nie tylko dostarcza przeżyć artystycznych, ale również pełni rolę kulturotwórczą wobec mieszkańców - twierdzą twórcy Festiwalu, Ewa Vesin oraz Mateusz Wiśniewski.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne i specjalne – m.in. zaproszenia do wykonania wybranych partii na scenach operowych.

W dniach 7-9 lutego (godz. 10-21)  odbywać się będą przesłuchania, z kolei na 10 lutego o godz. 19 zaplanowano wielki finał Festiwalu w postaci Koncertu Finałowego. Udział w przesłuchaniach I i II etapu Konkursu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: obslugawidza@spotkaniakultur.com. Bilety na piątkowy Koncert Finałowy kosztują 25 zł.

Program Festiwalu:

 

I etap - przesłuchania:

7-8 lutego, godz. 10-14 - sesja przedpołudniowa; godz. 17-21 - sesja popołudniowa

 

II etap - przesłuchania

9 lutego - godz. 10-14 - sesja przedpołudniowa; godz. 17-21 - sesja popołudniowa

 

Finał z towarzyszeniem orkiestry:

10 lutego - godz. 19

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 stycznia 2017 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakim głupolem trzeba być żeby napisać że coś nowego jest prestiżowe jeżeli jeszcze tego nie ma. prestiż «poważanie i szacunek, jakim ktoś lub coś cieszy się w swoim otoczeniu»
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna