Festiwale

O!PLA Festiwal Polskiej Animacji 2014 (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2014, 12:30

24-27.04.2014 (czwartek-niedziela). Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin. Wstęp wolny

O!PLA jest próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy widzem, a polską animacją autorską. O uznanie ogólnopolskiej publiczności walczyć będzie w tym roku aż 90 polskich krótkometrażowych filmów animowanych w kategoriach: studyjna, off&workshop, animowany wideoklip, szkolna oraz animowane fraszki. Podobnie jak w zeszłym roku, laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie liczby głosów oddanych przez wszystkich widzów uczestniczących w projekcjach, odbywających się w 44 miejscowościach. Wielki Finał O!PLA, połączony z ogólnopolską konferencją naukową “O! PoLskiej Animacji”, odbędzie się w dniach 5 - 8 czerwca 2014 w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu oraz wręczenie statuetek - złotych, srebrnych i brązowych Tobołków Koziołka Matołka, jest zaplanowane na ostatni dzień Wielkiego Finału: 8 czerwca 2014. Program lubelskiej edycji festiwalu jest dostępny na stronie www.labirynt.com. Program: 24.04 (czwartek), godz. 19.00 KONKURS SZKOLNY I > 91’ AFTER ALL (2013, 4’08”), Bogna Kowalczyk, PWSFTviT Łódź PLAŻA (2013, 4’), Paweł Prewencki, UA Poznań DULL LIFE (2012, 9’25”), Marcin Michalak/Wiktor Bartman, PJWSTK Warszawa DOM (2013, 03’34”), Alicja Adamkiewicz, UMK Toruń CHYTRUS (2013, 3’11”), Paulina Wójcik, ZSMC WA UMCS Lublin RYBAK (2014, 05’19”), Edward Kurczewski, PWSFTviT Łódź ARS MORIENDI (2013, 7’22”), Miłosz Margański, UA Poznań DANSE MACABRE (2012, 05’05”), Małgorzata Rżanek, ASP Warszawa DRUCIAK (2013, 11’29”), Anna Rękas, ZSMC WA UMCS Lublin INTRUZI (2013, 04’48”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT Łódź TOHU VA BOHU (2013, 2’24”), Karol Kiepas, PJWSTK Warszawa ALTER (2013, 5’39”), Małgorzata Andrys, PWSFTviT Łódź PTASZYSKO (2013, 03’02”), Paulina Wyrt, UA Poznań UNDECIDED (2013, 3’40”), Karolina Jóźwik, ZSMC WA UMCS Lublin INVIGILO (2013, 3’20”), Artur Hanaj, PWSFTviT Łódź FILM O ROBOCZEJ NAZWIE: PRZEBUDZENIE (2012, 14’25”), Maciej Żuk, ASP Wrocław 25.04 (piątek), godz. 17.30 KONKURS SZKOLNY II > 90’ KOKIETERIA, CZYLI JAK KOBIETY UWODZĄ (2013, 03’21”), Agnieszka Waszczeniuk , UA Poznań MOKO (2013, 4’26”), Marta Szymańska, PWSFTviT Łódź BŁĘKITNE DRZEWO (2013, 06’05”), Anna Przybyłko, PJWSTK Warszawa PTASIE MLECZKO, PAPIEROSY…CZYLI JAK PODAĆ CO BĄDŹ (2012, 02’42”), Kamil Wójcik, ASP Wrocław ZA EDGARA (2013, 05’30”), Ewa Łuczków, PWSFTviT Łódź STEFAN I ŻUCZEK (2012, 12’20”), Piotr Loc Hoang Ngoc, PWSFTviT Łódź A ŁÓDŹ I TAK ZOSTANIE (2014, 07’00”), Marcin Podolec, PWSFTviT Łódź TRUDNY PRZYPADEK NAUKI (2013, 5’), Marta Czarnecka, ASP Warszawa POCHLEBA (2013, 4’02”), Barbara Mydlak, ASP Łódź ŁUKASZ I LOTTA (2013, 08’37”), Renata Gąsiorowska, PWSFTviT Łódź POWRÓT (2013, 2’59”), Natalia Walenciak, PJWSTK Warszawa MIESZKAŃCY (2013, 03’19”), Mateusz Gudel, UA Poznań AB OVO (2012, 05’12”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, PWSFTviT Łódź MORZE (2013, 04’55”), Zofia Dąbrowska, PWSFTviT Łódź NIEPRAWDOPODOBNIE ELASTYCZNY CZŁOWIEK (2013, 04’53”), Karolina Specht, PWSFTviT Łódź POZYTYWKA (2013, 05’43”), Mateusz Dunaj, UMCS Lublin NENUFARY (2013, 4’), Marcin Surma, PWSFTviT Łódź 26.04 (sobota), godz. 18.00 KONKURS ANIMOWANY WIDEOKLIP > 76’ MOSAICON (2013, 03’10”), Alicja Adamkiewicz / Antonio Vivaldi (wyk. John Harrison) BASTARDS (2012, 2’55”), Łukasz Rusinek / Frozen Bird ELITA (2013, 04’10”), Sebastian Kwidzyński & Marcin Roszczyniała / Sarius DZIEWECZKA (2013, 01’52”), Marta Zabłocka / Pochwalone JULIE’S JOURNEY TO EARTH (2013, 02’54”), Łukasz Swaryczewski / KALINA IN DUB KOŁYSANKA KONOPNA (2013, 2’12”), Sylwia Kubus / Polska, Niemcy / Kapela Ze Wsi Warszawa LOVE LAYS LOW (2013, 03’14”), Izabela Szumen / Daniel Kahn & The Painted Bird NIE MA KRAJU (2013, 3’34”), Łukasz Rusinek / Kasia Dereń TY ALBO ŻADNA (2013, 03’30”), Urszula Morga, Bartosz Mikołajczyk (ESY-FLORESY Pracownia Animacji) / Makabunda LUS PRIMAE NOCTIS - PRAWO PIERWSZEJ NOCY (2012, 4’15”), Łukasz Rusinek / R.U.T.A. SEARCHING FOR DEVO (2013, 4’43”), Natalia Brożyńska, PWSFTviT / DEVO NIEPRZYSIADALNOŚĆ (2013, 5’11”), Katarzyna Pereta / ŚWIETLIKI, ZSMC WA UMCS Lublin ODROBINA TEJ RADOŚCI (2013, 4’16”), Łukasz Rusinek / Vavamuffin PRZEMIANA (2013, 5’), Dorota Skupniewicz, Martyna Kuźma / Trzy Maszty TRZEJ KRÓLOWIE - PASTORAŁKA (2014, 03’20”), Anna Błaszczyk / Jan Duszyński SILNY KAC (2012, 3’54”), Jacek Łuczyński / MC-Makler THE TRICK (2013, 03’13”), Kamil Wójcik / Acid Drinkers SNAJPER (2013/2014, 02’22”), Jakub Majcherczyk, Kinga Wójtowicz / WJT UNTIL THERE IS NO END (2013, 02’54”), Bartosz Wojda / LORN ORAWUS (2013, 09’15”), Wojciech M. Sławuski / Wojciech Kilar 26.04 (sobota), godz. 20.00 KONKURS STUDYJNY > 89’ EX ANIMO (2013, 6’52”), Wojciech Wojtkowski, FUMI DARLING (2013, 6’35”), Izabela Plucińska, Clay Traces (Niemcy) O RZĄDACH MIŁOŚCI (2013, 13’15”), Adela Kaczmarek THE ROLLING STONES (2013, 7’52”), Krzysztof Kiwerski ZMYSŁY PRYSŁY (2013, 6’05”), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego TOTO (2013, 12’), Zbigniew Czapla, Warsztat Filmowy DO SERCA TWEGO (2013, 10’08”), Ewa Borysewicz, Animaso ON / OFF (2013, 06’27”), Piotr Ludwik, Fundacja Filmowa Se-ma-for ZIEGENORT (2013, 19’), Tomasz Popakul, NoLabel 27.04 (niedziela), godz. 12.00 O!PLA DZIECIOM > 70′ TAJEMNICA KWIATU PAPROCI (2005, 70′), Tadeusz Wilkosz 27.04 (niedziela), godz. 19.00 KONKURS OFF & WORKSHOP + ANIMOWANE FRASZKI > 93’ W KLATCE CZASU (2013, 09’54”), Justyna Podżorny F.I.T. (2012, 3’), Marcin Giżycki ETIUDA GEOMETRYCZNA (2013, 03’06”), Piotr Żołądź MEZOS LITHOS (2013, 04’35”), Łukasz Jędrzejewski KRONIKARZ (2013, 4’33”), Michał Sałata OSTATNIA WYSPA (2013, 9’54”), Daniel Zagórski A GDYBY… (2013, 04’57”), Kamil Wójcik PAJĄK I MUCHY (2013, 3’30”), Tessa Moult-Milewska PROCES (2013, 05’03”), Mariusz Wirski, MWM ART. FILM LOKOMOTYWUS (2013, 02’56”), Maciej W. Sławuski VANITAS (2013-2014, 07’10”), Kamila i Mirek Sosnowscy GLISTA LUCKA (2014, 7’29”), Tomasz Pawlak ZASMAŻANY FILM #5 (2013, 5’14”), Pedro Ferreira WSTAWAĆ! (2013, 0’44”), Aneta Makowska II EDYCJA NOTO (2013, 01’04”), Przemysław Liput BAKTERIOZA (2013, 1’), Sebastian Belicki, PJWSTK Warszawa CHWILA MUZYKI (2012, 1’34”), Jacek Gonciarz CZARNE NA BIAŁYM (2013, 01’10”), Mateusz Gudel, UA Poznań DWA KROKI (2013, 1’46”), Dorota Omiotek, PJWSTK Warszawa INTRO (2013, 1’), Judyta Murawska, PJWSTK Warszawa MIZANTROPIA (2013, 1’20”), Ewa Sobczak, PJWSTK Warszawa POSZUKIWANIE (2013, 01’18”), Grzegorz Myćka HISTORIA O MIŁOŚCI (2012, 01’09”), Karolina Specht, PWSFTviT Łódź PING-PONG (2012, 01’04”), Natalia Krawczuk, PWSFTviT Łódź PORTRET KOBIECY (2013, 2’17”), Alina Trusiewicz, ZSMC WA UMCS Lublin SÓL I PIEPRZ (2012, 02’02”), Alicja Adamkiewicz, UMK Toruń YON I RYBA (2013, 1’48”), Karol Krupski, PJWSTK Warszawa PAC! (2012, 01’19”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT Łódź Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA jest całkowicie niezależną inicjatywą Animation Across Borders (Główny Organizator O!PLA), realizowaną wg zasady DIY. Organizatorami festiwalu w Lublinie są: Animation Across Borders oraz Galeria Labirynt.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Galeria Labirynt
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

październik 2017
P W Ś C Pt S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
CGK - aplikacja mobilna