Festiwale

"OPERAcja Zamek". III Festiwal Operowy w Lublinie

Dodano: 27 września 2016, 16:45
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Cztery wyjątkowe wydarzenia operowe, znakomici wykonawcy i niezapomniane wrażenia. Niebawem rusza III Lubelski Festiwal Operowy. W dniach 2-9 października w Muzeum Lubelskim będzie królować opera w przeróżnych wydaniach.

Impreza rozpocznie się w niedzielę, 2 października. O godz. 17 będzie miał miejsce pokaz spektaklu "Z ziemi włoskiej do Polski", który prezentuje postać Stanisława Moniuszki – ojca narodowej opery, człowieka wielu talentów. Wystąpią: Andrzej Ogórkiewicz, Magdalena Stefaniak, Magdalena Wilczyńska-Goś, Marek Szymański i Olga Lemko.

W piątek, 7 października o godz. 11 zaprezentowana zostanie opera Mozarta - "Bastien i Bastienne". Przeniesiemy się do domu rodzinnego Mistrza i poznamy jego tajemnice. Opera miała swoją premierę w 2015 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Wykonawcy: Klaudia Butkiewicz, Aleksandra Wojciechowska, Maciej Boberek, Tomasz Raczkiewicz, Ryba oraz Zespół Instrumentów Dawnych Akademii Muzycznej w Poznaniu: Agnieszka Tomkiewicz, Mateusz Janus, Michał Kot, Patryk Powel, Dagmara Tyrcha.

W spektaklu "Kto się boi wysokiego C?" mieszkańcy zaklętej, muzycznej krainy będą musieli zmierzyć z groźnym potworem, którego pokonać może tylko prawdziwa sztuka. To spektakl muzyczny dla dzieci wykorzystujący fragmenty oper Mozarta, Rossiniego, Pucciniego i Verdiego. Reżyseruje Daria Anfelii. Występują: Tomasz Raczkiewicz, Roma Jakubowska-Handke, Lucyna Białas, Małgorzata Frąckowiak, Maciej Marcinkowski, Mariusz Otto, Marcello Giusto i Małgorzata Koperska. Dzieło zostanie zaprezentowane 8 października o godz. 11.

Ostatnim wydarzeniem tegorocznego festiwalu będzie koncert żeńskiego zespołu wokalnego Sopranissimo. To trzy śpiewaczki operowe, które własny talent, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl - urody, wspólnej pasji i harmonii. Koncert Joanny Horodko, Agnieszki Adamczak i Agnieszki Sokolnickiej odbędzie się w niedzielę, 9 października o godz. 17. 

Naszym celem jest odczarowanie opery! Chcemy udowodnić, że nie jest to gatunek przeznaczony jedynie dla wytrawnych słuchaczy, ale także dla melomanów muzycznych - zachęcają organizatorzy festiwalu.

Festiwal Operowy to nie tylko koncerty. Przewidziano również pokazy filmów muzyczno-edukacyjnych. Bezpłatne wejściówki będą do odebrania w kasie Zamku na tydzień przed każdym koncertem. Liczba miejsc ograniczona.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna