Festiwale

"Pełny Metraż" z krótkometrażowym prologiem (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2008, 13:11

Trzecia edycja jedynego w Polsce festiwalu poświęconego wyłącznie pełnometrażowym offowym fabułom rusza w środę w Lublinie.

Pięciodniowa impreza ma charakter międzynarodowego konkursu z nagrodą publiczności dla najlepszego filmu. Do niedzieli zostanie pokazanych dziewięć obrazów: pięć polskich oraz po jednym brytyjskim, czarnogórskim, litewskim i serbskim.

Głosowanie odbędzie się ostatniego dnia festiwalu po ostatniej projekcji za pomocą bezpłatnych karnetów. Aby zagłosować, trzeba być na wszystkich projekcjach. Obecność będzie zaznaczana na karnetach za pomocą pieczątek.
Zwycięzca otrzyma nagrodę pod nazwą "Multimedia Polska 2008” i sumę 4 tys. zł.

Spośród głosujących zostaną wylosowane cztery osoby, które otrzymają od organizatorów wartościowe prezenty.

Prezentacje pełnometrażówek poprzedzi finał konkursu "Lublin Is Coming” - na najlepszy film amatorski promujący Lublin. Przed wręczeniem nagrody pokazanych zostanie 15 wybranych obrazów nadesłanych ma konkurs.

Miejsce: Sala Nowa Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12. Wstęp wolny.

19 listopada - Środa

18.00: Rozstrzygnięcie konkursu "Lublin Is Coming”

19.00: EGO, reż. Krzysztof Jankowski, Polska 2008, 84'
Drogi dwóch głównych bohaterów Karola i Marcina przecinają się w pozornie przypadkowy sposób. Każdy z nich jest jednak kimś w swoim środowisku i nie zamierza ustąpić, przez co ich rywalizacja przybiera coraz poważniejszy ton. Do czego może doprowadzić wybujałe ego, chorobliwa ambicja i nieustępliwość?

20 listopada - Czwartek

18.00: Dla ciebie i ognia, reż. Mateusz Jemioł oraz Tomasz Zasada, Polska 2008, 120'

"Dla ciebie i ognia” jest pełnometrażowym debiutem młodej ekipy filmowców z Trójmiasta. To dwugodzinny thriller kryminalny, który powiada historię Adama, młodego, szalenie ambitnego dziennikarza, pracującego w lokalnej gazecie "Kurierze Pomorza”. Pewnego dnia otrzymuje on pocztą list z tajemniczym dopiskiem "Tibi et Igni” (łac. Dla ciebie i ognia). W liście znajduje trzy fotografie swojej narzeczonej Ani. Dziewczyna twierdzi, że osoba na zdjęciach to nie ona. Adam wszczyna śledztwo, które doprowadza go do przerażającej prawdy.

20.00: Gledaj Me - Patrz na mnie, reż. Marija Perović, Czarnogóra 2008, 100'
"Patrz na mnie” jest współczesnym thrillerem psychologicznym, którym opowiada o przemocy w rodzinie, buncie młodych i miłości. Film powstał na podstawie nagradzanej powieści "Chłopak z wody” młodego pisarza z Czarnogóry Kseni Popovica. Dwudziestosześcioletnia Mina przyjeżdża do małego portu w Czarnogórze, by odnaleźć Andreja. Dziesięć lat wcześniej nastoletnia Mina i jej przyjaciółka Danijela spędzały wakacje, czekając aż ze studiów wrócą dwaj popularni miejscowi chłopcy. Dziewiętnastoletni Sasa i Andrej wrócili na wakacje do domu. Wtedy każdy z nich zaczął interesować się cichą i upartą Miną, która nosiła dwa, niewybaczalne dla małych społeczności znamiona: była nieślubnym dzieckiem, a jej matka popełniła samobójstwo.

21 listopada - Piątek

18.00: Marta, reż. Adam Uryniak, Polska 2008, 55'
Sercowe i zawodowe perypetie tytułowej Marty - młodej dziewczyny z Krakowa. Pomimo przeciwności losu i prześladującego ją pecha, bohaterka stara się nie tracić wiary w szczęśliwą przyszłość.

20.00: Kai aą buvau partizanas - Kiedy byłem partyzantem, reż. Vytautas V. Landsbergis, Litwa 2008, 60'
Podstawowym celem tego filmu jest uchwycenie lat powojennych i pokazanie ich wpływu na dzisiejsze pokolenie. Wojna partyzancka pozostawiła po sobie niewiarygodnie głębokie rany. Okupacja się skończyła i nastała wolność. Jednakże, bolesne doświadczenia rodziców, dziadków i zesłańców trwają jako podświadome wspomnienia. Kinowa psychoterapia służy jako pomoc dla pamiętających, zmieniających się i w końcu wyzwolonych z bólu, który może być zapomniany.

22 listopada - Sobota

18.00: Jan z drzewa, reż. Łukasz Kasprzycki, Polska 2008, 92'
Jan, zamożny lekarz w średnim wieku jest zmęczony codzienną pogonią za pieniędzmi i brakiem kontaktu z wiecznie zapracowaną żoną. Postanawia porzucić styl swojego dotychczasowego życia i ucieka do lasu, gdzie zamieszkuje na drzewie. Jego decyzja powoduje lawinę dziwnych, niespotykanych wydarzeń.

20.00: 33th day - 33 Dzień, reż. Andrej Boka, Serbia 2008, 60'
Anamarija, głowa konserwatywnej i religijnej rodziny, po śmierci męża czuje się prześladowana. Pomimo szalejącego zła, próbuje odnaleźć równowagę pomiędzy wychowywaniem dzieci i własnym bezpieczeństwem. Jej córka Ludmiła próbuje sprzeciwiać się terrorowi matki. Natomiast uwielbiany syn Zivica jest posłuszny każdemu jej poleceniu.

23 listopada - Niedziela

18.00: Waiting at the Gate - Czekając przed drzwiami, reż. Rocky Palladino, Wielka Brytania 2008, 60'

Zostały dwa tygodnie do zakończenia szkoły i Robert ma zamiar uporać się z najtrudniejszym momentem jego młodocianego życia. Po tym jak zostaje zatrzymany po lekcjach zaczyna mało prawdopodobną przyjaźń ze znużonym nauczycielem muzyki. Później rozpoczyna walkę z klasowym rasistą. W ciągu ostatnich dni w szkole Robert mierzy się z posępną przyszłością, która czeka na niego za bramą szkoły.

20.00: Kup teraz, reż. Piotr Matwiejczyk, Polska 2008, 80'
Historia dwóch braci Piotra i Dawida (w tych rolach Piotr Matwiejczyk i Dawid Antkowiak) - maniaków kupowania na aukcjach internetowych. Podczas alkoholowej imprezy postanawiają wystawić swoje dziewczyny na aukcjach ALEgrosz, żeby sprawdzić, która jest więcej warta. Rankiem zdają sobie sprawę z tego, co zrobili, ale na przerwanie transakcji jest już za późno. A zainteresowanie kupujących jest olbrzymie...
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna