Festiwale

Planeta Lublin na osiedlu Nałkowskich w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2009, 16:09

Zabawy, pokazy, występy, wykłady i stoiska to tylko niektóre atrakcje soboty i niedzieli (13-14.06) na Planecie Lublin.

Jak co roku w okolicach rocznicy śmierci patrona Lublina św. Antoniego w mieście nad Bystrzycą odbywa się festiwal mający na celu pogłębienie związku lublinian z ich miejscem życia. - Powinniśmy kochać nasze miasto tak jak Mały Książę uwielbiał swoją planetę - postulują organizatorzy.

Tegoroczne wydanie Planety Lublin jest poświęcone dzielnicom i osiedlom mieszkaniowym - blokowiskom z wielkiej płyty: Czechowowi, Czubom i Nałkowskich. - Chcemy pokazać, że to też wartościowe części miasta, że dzieją się tam interesujące rzeczy, mieszkają i działają ciekawi ludzie - mówią organizatorzy.

Festiwal jest rozłożony na trzy trzydniowe tury. Pierwsza odbywa się w ten weekend na Nałkowskich, na terenie między nowym boiskiem a Przedszkolem nr 78 i Biblioteką, przy bloku ul. Nałkowskich 104.

Jeszcze przez dwa dni będą tam organizowane zabawy, turnieje sportowe, występy artystyczne, prezentacje edukacyjne, pokazy informacyjne, akcje obywatelskie.
Początek każdego dnia o godz. 12.

Na dzieci czekają dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Kuglarze będą uczyć sztuczek cyrkowych. Zaplanowano również malowanie twarzy i rysowanie kredą.
Wszyscy będą się mogli nauczyć gry w palanta, a także zobaczyć pokazy straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego. Dla zainteresowanych ekologią przygotowano wykłady na trawie.

W sobotę w godz. 14-18 czynne będą stoiska m.in. Uniwersytetu III Wieku, Klubu Osiedlowego "Źródło”, Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Stowarzyszenia "Homo Faber”, Cytadeli Syriusza, Amnesty International i Decathlonu.

Także w sobotę, o 14.30 wystąpią tancerze z zespołu Klubu Osiedlowego "Źródło”, a o godz. 22 odbędzie się projekcja filmu Stowarzyszenia "Homo Faber” o ludziach z Wrotkowa.

Na niedzielę na godz. 12 zaplanowano otwarcie wystawy zatytułowanej "Portret mieszkańców”, do której zdjęcia będą wykonywane w sobotę.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna