Festiwale

Polsko-ukraiński most

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2009, 11:24

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa odbędzie się w ten weekend (28–30.08).

Festiwal symbolizujący most łączący społeczności z obydwu stron rzeki Bug zacznie się w piątek o 10 częścią liturgiczną. Miejsca: Korczmin/Stajiwka.

Najatrakcyjniejsza z Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa będzie sobota. Festiwalowa akcja rozegra się na wysokości znaku granicznego 835 na polskiej wyspie w Kryłowie i w ukraińskim Krecziwie.

Oba miejsca zostały połączone mostem pontonowym, dzięki któremu publiczność z obu krajów będzie mogła się łatwo przemieszczać.

Dziać się będzie ciekawie już od godz. 10, kiedy to ruszy jarmark transgraniczny. Po obydwu stronach będą stoiska z tradycyjnymi wyrobami, a także konkursy, warsztaty i piknik kulinarny.

Po południu na małej scenie w Kryłowie zacznie się koncert z udziałem polskich i ukraińskich zespołów folkowych. Granie rockowe będzie na dużej scenie w Krecziwie.

Megakoncert wystartuje o godz. 18. Wystąpią tylko ukraińskie grupy – poprockowa Druha Rika, stricte rockowa Outcry, funkrockowa Ikebana i poppunkowo-funkowa Oratania.

Będą również atrakcje plastyczne. Jarosław Koziara wraz z młodymi ukraińskimi artystami stworzy instalację na Bugu. Pokaz zaplanowano na godz. 20.

W niedzielę Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa przeniosą się do pobliskiego Nowowołyńska. Odbędą się tu m.in. prezentacja projektów inwestycyjnych, debata o współpracy ekonomicznej w strefie przygranicznej i imprezy kulturalne w ramach obchodów dnia miasta. Start o godz. 9.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna