Festiwale

Puławy: World Wide 2016. Artyści z różnych stron świata na festiwalu folkloru

Dodano: 23 sierpnia 2016, 14:57
Autor: rs

Trwa Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny World Wide 2016. Młodzi artyści z całego świata w tradycyjnych strojach wystąpią w Puławach, Stężycy, Nałęczowie i Trzciankach.

Festiwal rozpoczął się w sobotę 20 sierpnia i potrwa do najbliższej niedzieli. Jak mówią organizatorzy Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz stowarzyszenia "Grześ", celem tego wydarzenia jest kultywowanie tradycji, zwyczajów ludowych oraz poznawanie kultur innych narodów z całego świata.

- Nasz festiwal ma również na celu integrację zespołów folklorystycznych, kochających taniec, muzykę i śpiew. Niesie radość i stwarza doskonałą okazję do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń - mówi Łukasz Chojnacki, współorganizator.

Mieszkańcy powiatu puławskiego i ryckiego, dzięki festiwalowi World Wide mają niepowtarzalną okazję obejrzenia na scenie muzyki z najdalszych zakątków świata. Swój udział w tym wydarzeniu biorą zespoły ludowe z Meksyku, Łotwy, Bułgarii, Turcji i Polski. Niestety z powodów problemów z wizami jak dotąd nie dojechali artyści z Algierii i Armenii (ale jest jeszcze szansa, że pojawią się w najbliższy weekend).

Wszyscy, którzy nie nie byli jeszcze na koncertach, mogą to nadrobić.

Pierwsza okazja będzie już dzisiaj, 23 sierpnia na terenie Wyspy Wisla w Stężycy (godz. 17:00). W czwartek o godz. 15:00 festiwal zawita na scenę Nałęczowskiego Domu Kultury, a w piątek od godz. 11:00 artyści będą grać, tańczyć i śpiewać w Trzciankach (Magiczne Ogrody). Koncert finałowy odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia na placu F. Chopina w Puławach.

Następny festiwal z cyklu World Wide, najwcześniej za dwa lata.

Czytaj więcej o: folklor World Wide 2016
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna