Festiwale

Pythonalia na 40-lecie Monty Pythona (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2009, 11:27

Pokazy filmów, wystawa, dyskusje i wielki kabareton złożą się na Pythonalia, startujące we wtorek (24.11) w Lublinie.

40 lat temu telewizja BBC wyemitowała pierwszy odcinek komediowego serialu "Latający Cyrk Monty Pythona”. Potem skrócono jego tytuł do "Monty Python”, a stojący za nim artyści zaczęli występować na scenie i tworzyć pełnometrażowe fabuły.

Stali się najsłynniejszą na świecie instytucją satyryczną.

Jej jubileusz postanowili uczcić wielkim festiwalem członkowie lubelskich kabaretów Świerszczychrząszcz i Stonka Ziemniaczana. Forpocztą Pythonaliów był czwartkowy Marsz Głupich Kroków nawiązujący do "Ministerstwa Głupich Kroków”, jednego z 15. najabsurdalniejszych skeczów wszech czasów.

Największą atrakcją festiwalu będzie kabareton w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w najbliższy czwartek. Kabarety Hrabi, Limo, Świerszczychrząszcz z Szampankiem, Stonka Ziemniaczana wystąpią w spektaklu inspirowanym Monty Pythonem. Start o 19.30. Bilety po 35 zł.

Festiwal ruszy we wtorek o godz. 13 w Centrum Brytyjskim UMCS pokazem filmów. Tego dnia projekcje będą też w Chatce Żaka (od 20).

Program

24–26 listopada
Wystawa okolicznościowa i pokazy fragmenty filmów w Centrum Brytyjskim UMCS (ul. Zuchów 2). Początek seansów we wtorek i w środę o 13, w czwartek o 15. Wstęp bezpłatny.

Wtorek, 24 listopada
Wieczór filmowy z Chatce Żaka z filmami "Monty Python i Święty Graal” oraz "Żywot Briana”. Początek o godzinie 20. Wstęp bezpłatny.

Środa, 25 listopada
Panel dyskusyjny nt. Monty Pythona w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin. Chcesz się wypowiedzieć publicznie na temat swojej ulubionej grupy? Czy potrafisz umieścić twórczość Pythonów w szerszym kontekście kulturowym? Możesz zgłosić swoją kandydaturę do dyskusji. Wyślij maila zgłoszeniowego razem z tematem wystąpienia (adres: marcin.s.garbowski@gmail.com) – udział w panelu łączy się z otrzymaniem zaproszenia na koncert finałowy. Panel przewidziany jest w godzinach od 10–14. Wstęp bezpłatny.

Czwartek, 26 listopada, 19.30
Kabaretowy koncert Pythonaliowy w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego – Kabarety Hrabi, Limo, Świerszczychrząszcz z Szampankiem, Stonka Ziemniaczana, grupa teatralna Brainstorming Donkeys oraz chórzyści z Chórów Akademickich UP i KUL w wyjątkowym spektaklu inspirowanym Monty Pythonem. Gratka dla fanów zarówno kabaretów jako takich jak i Monty Pythona. Pierwszy tej skali benefis montypythonowski na polskiej ziemi. Kabareton zaiste nie z tej beczki. Cena: 35 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna