Festiwale

Rozpoczął się III Lublin Jazz Festiwal

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2011, 17:46

Od piątku do niedzieli (15-17.04) miastem zawładnie muzyka jazzowa. Będą koncerty, warsztaty i wystawy. Wszystko startuje w piątek o 19 w Studiu Radia Lublin.

Wydarzeniem otwierającym cykl weekendowych szaleństw z jazzem będzie koncert zespołu Hera. Impreza odbędzie się w Studiu Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2). Zespół tworzą: Paweł Postaremczak (saksofonista), Paweł Szpura (bębny), Ksawery Wójciński (kontrabas), Wacław Zimpel (klarnet, tarogato, fuja).

O godzinie 20.30 wystąpią Hamid Drake i Pasquale Mirra. Hamid Drake jest uważany za jednego z najciekawszych perkusistów. Muzyk przeplata jazzowe brzmienia z etnicznymi rytmami. W Lublinie bębniarz wystąpi w duecie z wibrafonistą Pasquale Mirra.

W sobotę w Studiu Radia Lublin o godzinie 19 wystąpi Mikołaj Trzaska i Clementine Gasser. Trzaska to saksofonista i klarnecista, który był współzałożycielem zespołu Miłość i Łoskot, współpracował m. in. ze Świetlickim i Andruchowyczem. Gasser gra na pięciostrunowej wiolonczeli. Artystka jako pierwsza kobieta w historii otrzymała austriackie wyróżnienie państwowe.

O godzinie 20.30 zagra Dave Douglas i Brass Ecstasy. Projekt wystartował sześć lat temu w Nowym Jorku. Występ został poświęcony pamięci Lestera Bowie. Festiwal zakończy kilkoma spotkaniami. W niedzielę o godzinie 17 w kościele św. Trójcy przy ul. Ewangelickiej 1 wystąpi perkusista Wolfgang Reisinger. O godzinie 18. 30 w Sali Widowiskowej w Warsztatach Kultury (ul. Popiełuszki 5) zagra Dawid Boykin Trio. Z kolei o godzinie 20 w Warsztatach Kultury zagra Igor Boxx Breslau Live.

W trakcie trwania festiwalu będą odbywały się spotkania towarzyszące w klubie Czarna Owca (ul. Narutowicza 9). W piątek o godzinie 23 rozpocznie się jam session. W sobotę o 16 będzie można spotkać się z twórcami projektu B.R.O. W sobotę o 23 wystąpi DJ Lenar. W niedzielę o 23 zagra Igor Boxx. Podczas festiwalu będzie można podziwiać również plenerową wystawę fotografii przy wejściu do Ogrodu Saskiego. Autorem prac jest Wojciech Kornet.

JOAN

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna