Festiwale

Sąsiedzi 2010: Ostatni dzień Szekspira w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2010, 12:01

Trzy spektakle, koncert i wręczenie nagród złożą się na piąty, ostatni dzień (18.06) V Festiwalu Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi”.

Wszystkie przedstawienia zaplanowane na piątek reprezentują główny nurt tegorocznej edycji Sasiadów, jakim jest teatr szekspirowski. Ale każde odnosi się do niego w inny sposób.

Osnową "Skrawków” Teatru Malabar Hotel jest "Otello”. Oprócz wątków z XVII-wiecznej tragedii w dramat wplecione zostały autorskie teksty polskich twórców.
W efekcie stara historia o obcym i zazdrośniku to tło, na którym rozgrywają się rozmaite emocje trawiące współczesne społeczeństwo.

"Romeo i Julia” Teatr ANPU to historia najsłynniejszego literackiego romansu w wersji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Czesi przedstawiają tragedię z końca XVI wieku w sposób lekki i barwny. Na scenie obok aktorów występują marionetki, zaś dominującym elementem scenografii jest wielobarwna, jedwabna kurtyna, przenosząca widzów w scenerię szekspirowskiej Werony.

Goszczący w Lublinie już kilkakrotnie Teatr Voskresinnia z Lwowa tym razem zaprezentuje spektakl "Spotkać Prospera”. Jest on kombinacją wątków z "Burzy”, "Snu nocy letniej”, "Romea i Julii” oraz "Hamleta”.

"Spotkać Prospera” to widowisko tańcem, akrobacją, skomplikowanymi dekoracjami, barwnymi kostiumami, zadziwiającymi rekwizytami, efektami ogniowymi i niepokojącą muzyką.

Program

18.00: Teatr Malabar Hotel – Skrawki, Białystok–Warszawa / 50 min. / Art Studio, ACK UMCS "Chatka Żaka”, bilety po 15 zł / 25 zł

20.00: Teatr ANPU – Romeo i Julia, Czechy / 60 min. / namiot cyrkowy, bilety po 15 zł / 25 zł

20.00: Red Shoes czyli Boogie Band – Zielony Ogród GramOffonu, wstęp wolny

22.00: Teatr Voskresinnia – Spotkać Prospera, Ukraina / 70 min. / plac Litewski, wstęp wolny

00.30: Wręczenie nagród – Zielony Ogród GramOffonu, wstęp wolny
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna