Festiwale

Skromny jubileusz Jesieni z Poezją

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2009, 10:49

Tylko jeden dzień (28.11), zamiast Raz Dwa Trzy Federacja – taki będzie Festiwal Piosenki Literackiej "Jesień z Poezją 2009”.

Jeszcze w ubiegłym roku świdnicki festiwal był trzydniowy. Obfitował w atrakcyjne koncerty. Małgorzata Parczyńska, Piotr Selim i Marcin Różycki śpiewali piosenki oparte na tekstach Zbigniewa Herberta. W programie "13 poetów” wystąpili m.in. Łada Gorpienko, Jagoda Naja i Marek Andrzejewski.
Były recitale Jana Kondraka i Janusza Radka.

Tegoroczny, choć jubileuszowy, bo dziesiąty, będzie o wiele skromniejszy. Nie dość że tylko jednodniowy, to jeszcze bez zapowiadanej początkowo gwiazdy – zespołu Raz Dwa Trzy. Jak informuje organizator, z powodu choroby wokalisty Adama Nowaka koncert grupy zostaje przeniesiony na 10 grudnia.

W zastępstwie wystąpi Federacja. Wariant awaryjny ma między innymi taką zaletę, że wstęp będzie wolny (występ Raz Dwa Trzy był biletowany). Lubelska supergrupa bardowska zaśpiewa i zagra o godz. 20.

Festiwal rozpocznie się o 14 od przesłuchań konkursowych. – Ponad 20 młodych wykonawców z całej Polski zaprezentuje swoje wersje znanych i lubianych piosenek poetyckich oraz własne kompozycje i napisane do nich teksty – informuje organizator.

Jury pod przewodnictwem Jana Poprawy, najwybitniejszego w kraju znawcy tego rodzaju twórczości, przyzna trzy nagrody główne i wyróżnienia, a także nominacje do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Nadzieja" im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu.

Całość poprowadzi Jan Kondrak.

Miejsce: kino "Lot" Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, al. Lotników Polskich 24.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna