Festiwale

Starówka: Wędrowne Spotkania z Opowieścią

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2010, 06:38

Od czwartku do soboty (10–12.06) na lubelskim Starym Mieście będą rozbrzmiewać ciekawe historie prezentowane przez opowiadaczy.

To druga edycja Wędrownych Spotkań z Opowieścią. Pierwsza została zrealizowana w ubiegłym roku w Lublinie i 7 miasteczkach Lubelszczyzny (Goraj, Frampol, Józefów, Janów Lubelski, Bychawa, Tyszowce, Turobin). W tym roku festiwal organizowany przez Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN” odbywa się na lubelskiej Starówce.

Podczas Wędrownych Spotkań z Opowieścią zabrzmią opowieści polskie, żydowskie, prowansalskie i ormiańskie, bajki dla dzieci i pieśni dziadowskie wędrownych lirników. Scenami festiwalowymi będą specjalnie zbudowany namiot przy Trybunale Koronnym (Rynek 1) i restauracja Hades Szeroka (Grodzka 21).

W pierwszym miejscu opowiadacze będą czarować niesamowitymi historiami w piątek i sobotę w godz. 12–18, w drugim miejscu – w czwartek od godz. 19 i w piątek od godz. 20.

Wystąpią Agnieszka Aysen Kaim, Gosia Litwinowicz, Joanna Sarnecka, Katarzyna de la Tour, Agata Harz, Alicja Hałas, Jacek Hałas, Remek Hanaj, Jarek Kaczmarek, Michał Malinowski i Witold Dąbrowski.

Na finał Wędrownych Spotkań z Opowieścią, w sobotę o godz. 18 w jurcie odbędą się "Urodziny sztukmistrza”. Chodzi o Jaszę Mazura, bohatera powieści Isaaca B. Singera "Sztukmistrz z Lublina”. Ten akrobata i kuglarz jest bodaj najsławniejszym lublinianinem na świecie.

Sztukmistrz objawił się czytelnikom wiosną 1959 roku, kiedy to na łamach amerykańskiego czasopisma "Forwerts” ukazał się pierwszy odcinek powieści. Ale całość została opublikowana w formie książkowej rok później.

Z okazji 50-lecia książkę noblisty przeczytają z podziałem na role opowiadacze.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Program

10 czerwca (czwartek)
19.00, restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Opowiadają: Michał Malinowski, Jarek Kaczmarek, Witold Dąbrowski

11 czerwca (piątek)
12.00–18.00, jurta na Rynku Starego Miasta
Opowiadają: Agnieszka Aysen Kaim, Gosia Litwinowicz, Joanna Sarnecka, Katarzyna de la Tour, Agata Harz, Alicja Hałas, Jacek Hałas, Remek Hanaj, Jarek Kaczmarek, Michał Malinowski, Witold Dąbrowski
20.00, restauracja Hades Szeroka, ul. Grodzka 21
Opowiadają: Agnieszka Aysen Kaim, Gosia Litwinowicz, Joanna Sarnecka, Katarzyna de Latour, Agata Harz, Alicja Hałas, Jacek Hałas, Remek Hanaj, Jarek Kaczmarek, Michał Malinowski, Witold Dąbrowski

12 czerwca (sobota)
12.00–18.00, jurta na Rynku Starego Miasta
Opowiadają: Joanna Sarnecka, Katarzyna de Latour, Agata Harz, Alicja Hałas, Jacek Hałas, Jarek Kaczmarek, Witold Dąbrowski
18.00, jurta na Rynku Starego Miasta
Urodziny sztukmistrza
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna