Festiwale

Trwa III Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 maja 2011, 09:59

Evelyn Glennie wystąpi w piątek  (MATERIAŁY ORGANIZATORA )
Evelyn Glennie wystąpi w piątek (MATERIAŁY ORGANIZATORA )

Koncerty, filmy i imprezy w klubie festiwalowym – to wszystko w ramach festiwalu Kody. Jego zakończenie zaplanowano na sobotę (21.05).

Festiwal zorganizowany przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” i Fundację „Muzyka Kresów” to połączenie nietypowych dźwięków.

Dziś o godz. 20 w Filharmonii Lubelskiej będzie można wysłuchać dwóch projektów, wzbogaconych o ciekawe wizualizacje. Publiczność obejrzy m.in. dzieło „Nieskończona” stworzone przez: pianistkę Joannę Dudę, skrzypaczkę Ewę Grochowską i multiinstrumentalistę Łukasza Borowieckiego. Zobaczymy też „Genesis” przygotowany przez trójkę artystów: Erharda Hirta (kompozytor), Tomasza Nowaka (organy) Helge Leiberg (live painting). Wstęp na koncert – 50 zł.

Jutro o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej będzie można wysłuchać trzech projektów muzycznych: „Teeming”, „Pansori”, „Folk Americana”. Bilety w cenie 50 zł.

Piątkowe koncerty rozpoczną się o godz. 19 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Usłyszymy dwa koncerty: „Ona i Oni” oraz „Dj i Dama”. Pierwszy projekt jest dziełem czeskiej skrzypaczki i wokalistki Ivy Bittovej, muzyka jazzowego – Leszka Możdżera i Jacka Kochana. Drugi projekt tworzą: Evelyn Glennie, Philipa Smitha & DJa Yoda. Bilet w cenie 70 zł.

W sobotę o 19 w Filharmonii Lubelskiej będzie można wysłuchać Zdziczałego Chóru Philipa Mintona, projektu Mephista i Wspomnienia Lian Nain. Bilety w cenie 70 zł.

W ramach festiwalu będzie działał także klub festiwalowy w Czarnej Owcy. Wstęp na wszystkie wydarzenie w klubie jest bezpłatny. Dziś wystąpią Pupile Awangardy. Jutro zaplanowano tradycyjną potańcówkę z Kapelą Braci Dziobaków, w piątek koncert Čači Vorba, a w sobotę będzie Bitwa na skrzypce. Koncerty rozpoczną się o godz. 22.

W trakcie festiwalu w klubie Czarna Owca będą również wyświetlane filmy. W piątek o godz. 21.30 będzie można obejrzeć „Skrzypce na Mazowszu” oraz „Śpiew na Mazowszu”. W sobotę o godz. 21.30 odbędzie się pokaz filmu pt. „John Cage. Od Zera”. JOAN

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna