Festiwale

Uczczą artystycznie 65-lecie UMCS

  Edytuj ten wpis

Od środy (21.10) do soboty potrwa minifestiwal w Chatce Żaka, zorganizowany na 65-lecie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej to zarazem ośrodek dydaktyczno-naukowy i platforma życia artystycznego. Na różnych kierunkach WA kształcą się przyszli muzycy i plastycy. Potem część z nich rozpoczyna swoje kariery artystyczne, a część zostaje pracownikami uczelni. Studenci i absolwenci mają możliwość prezentowania swojej twórczości w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka”.

Wszystkie te ludzkie kategorie będą reprezentowane podczas czterodniówki z okazji 65-lecia UMCS. Zaprezentują się przedstawiciele rozmaitych dziedzin sztuki.

Minifestiwal wystartuje tanecznym krokiem. W środę o godz. 19 wystąpi Zespół Tańca Towarzyskiego "Impetus”, działający od 25 lat w Chatce Żaka. Studencka formacja prezentuje barwne i dynamiczne widowiska muzyczno-taneczne, na które składają się tańce standardowe i latynoamerykańskie.

Taneczny będzie też czwartek. O godz. 20 zacznie się występ Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Można spodziewać się m.in. tańców lubelskich, mazura ze "Strasznego dworu” Moniuszki i poloneza.

Bardzo ciekawie zapowiada się piątkowy wieczór. Zaplanowano występy poetów i muzyków. Swoją twórczość literacką zaprezentują na żywo Ewa Frączek, Bartosz Konstrat, Kamil Brewiński i Rafał Mieczysłavsky. Koncerty dadzą Czarna Mamba, Sekta Denta i Infradźwięki. Start o 19.

Również dwudziedzinowa będzie sobota. Najpierw, o godz. 18, zostanie otwarta wystawa pracowników naukowych Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS. Swoje prace pokażą Sławomir Mieleszko, Alicja Kupiec, Paweł Bernik, Zbigniew Stanuch, Wojciech Mendzelewski i Piotr Zieleniak. Godzinę później rozpocznie się koncert zatytułowany "Jesienne impresje jazzowe”. Wystąpią Kwintet Stanisława Halata, Jakub Piotrowski – fortepian, Natalia Wilk – wokal i Kwintet Tanguillo.

Wstęp wolny. Adres: ul. Radziszewskiego 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna