Festiwale

Ukraina w centrum Lublina (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2010, 14:26
Autor: oa

Koncerty, wystawy, kino i warsztaty – to wszystko już od 4 listopada w Lublinie. Festiwal "Ukraina w centrum Lublina" potrwa do niedzieli (7.11)

Festiwal Ukraina w Centrum Lublina będzie pokazywał kulturowe związki naszego miasta ze wschodnim sąsiadem. W różnorodnym programie spotkań kulturalnych każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy chcę pokazać przejawy obecności Ukrainy w Lublinie. Zagadnienia będą dotyczyły historii, ale również współczesnych inicjatyw.

W czwartek 4 listopada w Gimnazjum nr 9 (ul. Lipowa 25) odbędzie się konkurs wiedzy o Ukrainie. Dzięki spotkaniu młodzież będzie miała okazję do poznania sąsiadów.

W piątek o 9 rano uczniowie szkół średnich będą brali udział w grze miejskiej odkrywającej ukraińskie dziedzictwo w Lublinie. O godzinie 12 w Ratuszu będzie otworzona wystawa fotograficzna młodego fotografa ze Lwowa, Mariana Strilciva.

O godzinie 17 w cukierni "U Chmielewskiego” (Krakowskie Przedmieście 8) rozpocznie się debata "Jak promować Ukrainę w Polsce?”. Godzinę później w ośrodku "Rozdroża” (Krakowskie Przedmieście 39) rozpocznie się pokaz filmów "Bliżej Ukrainy”.

O godzinie 19 w klubie Archiwum (ul. Akademicka 4) odbędzie się koncert zespołu folkrockowego Joryj Kloc. Kapela łączy tradycyjne dźwięki z nowoczesnymi motywami. W ich utworach pobrzmiewają m.in.: gitara, perkusja, klawisze, róg, bandura, kontrabas.

W sobotę 6 listopada o godzinie 11 na KUL-u będzie można nauczyć się tworzenia tradycyjnego rękodzieła ukraińskiego. Godzinę później w auli KUL będzie można obejrzeć filmy.

O godzinie 19 w pubie Czarna Owca rozpocznie się koncert folkowego zespołu Ludy dobri. Zespół czerpie inspiracje z ludowej muzyki Ukrainy, łącząc je z muzyką klasyczną, bałkańską, punkową.

W niedzielę, 7 listopada o godzinie 11 w cerkwi greckokatolickiej (al. Warszawska 84) odbędzie się koncert Lsi Horovoj. Ukraińska artystka stworzyła ponad 240 utworów dla dzieci i młodzieży. O godzinie 13 w auli na KUL-u będą wyświetlane filmy z młodego kina ukraińskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu "Ukraina w centrum Lublina" jest bezpłatny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna