Festiwale

W lubelskiej filharmonii: Przyjaciele Chopina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2010, 08:08

Bardzo ciekawie zapowiada się koncert "Przyjaciele Chopina” w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego. Czas: poniedziałek (29.03).

Koncert będzie czymś w rodzaju imprezy towarzyszącej XIV Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena, który od 21 marca odbywa się w Warszawie pod tytułem "Beethoven, muzyka i fenomen fortepianu. Rok Chopina i Schumanna”.

Mihaela Ursuleasa – fortepian i Arto Noras – wiolonczela oraz Rainer Honeck – skrzypce, Robert Bauerstatter – altówka i Jurek Dybał – kontrabas zagrają w poniedziałek w lubelskiej filharmonii utwory trzech kompozytorów związanych z Fryderykiem Chopinem, którego 200. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Zabrzmią Kwintet fortepianowy op. 74 Ferdynanda Riesa, "Allegretto Capriccioso alla Chopin” (na kontrabas i fortepian) i "Gran duo concertante” Giovanniego Bottesiniego oraz Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17 Józefa Nowakowskiego.

W Filharmonii Narodowej w stolicy koncert "Przyjaciele Chopina” prawie z tym samym repertuarem i niemal w takiej samej obsadzie odbył się 28 marca.

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego zaprasza na "Przyjaciół Chopina” na poniedziałek na godz. 19.

Adres: ul. Skłodowskiej 5.

Bilety od 20 do 40 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna