Festiwale

W sobotę pod zamkiem Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 sierpnia 2010, 13:31

Piknik rodzinny, atrakcje dla dzieci, a na deser koncert zespołu Raz Dwa Trzy – to wszystko w ramach XVII Festiwalu Piosenki Pielgrzymkowej. Impreza odbędzie się w sobotę (28.08) na błoniach pod Zamkiem Lubelskim.

Od 16 lat Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej odbywał się w Wąwolnicy. – Zdecydowałem się na nowe miejsce, gdyż od dwóch lat mieliśmy około 6–8 tysięcy widzów. Mam nadzieje, że w Lublinie będzie ich więcej – podkreśla ks. Mirosław Ładniak, organizator. – Do Wąwolnicy trafiali głównie pielgrzymi. Jest szansa, że w Lublinie nie tylko oni przyjdą na koncert.

Sobotnie spotkanie jest podsumowaniem pielgrzymki, która w tym roku odbywała się pod hasłem "Pójdź za mną”. – Na trasie zebraliśmy ponad 12 tysięcy złotych dla powodzian i ponad trzy tysiące dla chorej Renaty. To bardzo znaczące gesty – mówi ks. Ładniak.

O godzinie 10 rozpocznie się piknik rodzinny. Cztery godziny później wystąpi zespół "Wesołe Ziarenka” z telewizyjnego programu Ziarno. – Przewidzieliśmy więcej atrakcji dla dzieci. Stowarzyszenie Klanza będzie prowadziło rożne zabawy dla najmłodszych – zachęca duchowny. – O godzinie 18 wystąpią zespoły pielgrzymkowe. Każda z grup pielgrzymkowych wysyła swoich reprezentantów.

Na godzinę 21 zaplanowano apel jasnogórski. – Mogę zdradzić tylko tyle, że w trakcie apelu będzie niezwykła gra świateł – dodaje ks. Ładniak. – A po modlitwie zapraszamy na występ zespołu Raz Dwa Trzy.

Legendarna kapela działa już ponad dwadzieścia lat. Grupa jest znana m.in. z takich piosenka jak: "Trudno nie wierzyć w nic” czy "Oczy tej małej”. Z pewnością usłyszymy je podczas sobotniego koncertu. Wstęp wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna