Festiwale

Węgierskie kino w Chatce Żaka (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2012, 15:01
Autor: agdy

Już od poniedziałku (26 listopada) w kinie Studyjnym ACK „Chatka Żaka” będziemy oglądać węgierskie kino. Ostatnia projekcja zaplanowana jest na 5 grudnia.

Węgierska Wiosna Filmowa to impreza z tradycją - po raz dziesiąty będziemy mieli okazję zapoznać się z dorobkiem kinematografii węgierskiej. Węgierska Wiosna Filmowa to coroczna prezentacja najnowszych węgierskich filmów fabularnych oraz krótkometrażowych, nagrodzonych na Festiwalu Filmowym „Magyar Filmszemle” i nie pokazywanych dotychczas w Polsce. Lublin jest na trasie ogólnopolskiego projektu.

Karnet na Węgierską Wiosnę Filmową kosztuje 20 zł, bilety na poszczególne seanse są po 10/12 zł.

Program
26 listopada (poniedziałek) o godz. 17.30 „Pál Adrien” w reż.: Ágnes Kocsis - historia otyłej pielęgniarki, która wyrusza na poszukiwane przyjaciółki z dzieciństwa. Mimo że poszukiwania nie prowadzą jej do celu, jej życie nigdy już nie będzie takie samo.

27 listopada (wtorek) o godz. 18.00 „Koń turyński” - reż.: Béla Tarr. 3 stycznia 1889 roku, niemiecki filozof Fryderyk Nietzsche, wychodząc z turyńskiego hotelu, dostrzegł okładanego przez woźnicę kolejnymi batami konia. Pisarz starał się ochronić zwierzę, lecz bezskutecznie i w dodatku uległ wypadkowi. Wkrótce u Nietzschego została zdiagnozowana przewlekła choroba psychiczna. Autor, aż do swojej śmierci nie napisał już żadnego dzieła. Sam film koncentruje się na historii woźnicy, jego córki oraz tytułowego konia.

28 listopada (środa) o godz. 18.00 „Ostatnia rapsodia” , film Bence Gyöngyössy poświęcony pamięci wielkiego węgierskiego kompozytora i pianisty Franciszka Liszta, uważanego za jedną z najbarwniejszych postaci wśród twórców muzyki klasycznej. I filmy krótkometrażowe: „Dotyk” (6 min) i „Cena 2,70” (7 min).

3 grudnia (poniedziałek) o godz. 18.00 „Egzamin”, reż.: Péter Bergendy opowiadający historię z grudnia 1957. Po chaotycznych wydarzeniach październikowych Urząd Bezpieczeństwa postanawia przekonać się, co do wierności swoich agentów. Test ich lojalności wobec systemu przypada w wigilię. I film krótkometrażowy „Kosiątko” (12 min).

5 grudnia (środa) o godz. 18.00 „Ziemia ojca”, reż. Viktor Oszkar Nagy. Tytułowy grunt wytyczony jest na skraju winnicy, jego ziemia aż do szczytu wzgórza jest nieurodzajna i skalista. Na samym szczycie rośnie jedno drzewo. A film opowiada o tym, co dzieje się, gdy ojciec wraca do swego syna po długim pobycie w więzieniu. I filmy krótkometrażowe: „Ticket” (9 min) i „Zupa jarzynowa” (6 min).


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna