Festiwale

Wielbiciele fantastyki zaatakują Lublin! Falkon 2015

Autor: Damian Drabik

fot. Karolina Rybka
fot. Karolina Rybka

W piątek, 6 listopada, rozpocznie się największy festiwal fantastyki po tej stronie Wisły – Falkon. To trzy dni wyjątkowych wydarzeń, atrakcji, spotkań z cenionymi gośćmi, konkursów, koncertów i warsztatów. Nie będzie można narzekać na nudę.

Falkon to dorocznie odbywające się w Lublinie święto miłośników szeroko pojętej fantastyki. Organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” konwent należy do najważniejszych tego typu imprez w Polsce. W czasie ubiegłorocznej edycji przez hale Targów Lublin, w których odbywa się festiwal, przewinęło się ponad 6 000 ludzi. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większy frekwencyjny sukces. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Na Falkonie każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawe prelekcje, dyskusje, wykłady, możliwość zdobycia autografu, czy porozmawiania twarzą w twarz ze znanymi autorami to nie wszystko. Fani gier komputerowych będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w konkursach e-sportowych, zwolennicy tradycyjnej rozrywki zasiądą do stołów z grami planszowymi, natomiast wielbiciele jeszcze bardziej immersyjnych metod będą uczestniczyć w tzw. LARPach.

Miłośników cosplayu (przebierania się za postaci znane z popkultury) spotkamy na każdym kroku, ale nie zabraknie także konkursu na najlepiej przygotowany wizerunek. Rozstawione na hali stoiska będą pękać w szwach od pamiątek, książek, plakatów, koszulek i wszelkiego rodzaju innych gadżetów. W ramach konwentu odbędą się także wyjątkowe koncerty i warsztaty. To wszystko stanowi zaledwie część interesujących atrakcji przygotowanych przez organizatorów. W całym festiwalu najważniejsza jest jednak pozytywna atmosfera, którą corocznie tworzą sami uczestnicy.

W tym roku Lublin odwiedzi wielu ciekawych twórców i autorów. Będzie można spotkać się z pisarzami, m.in.: Ianem McDonaldem (Brasyl), Andrzejem Pilipiukiem (Kroniki Jakuba Wędrowycza), Jackiem Komudą (cykl Orły na Kremlu), Mają Lidią Kossakowską (Siewca Wiatru), ilustratorami, scenarzystami, twórcami gier, tłumaczami oraz wieloma innymi interesującymi postaciami ze świata szeroko pojętej polskiej fantastyki.

Festiwal potrwa od piątku do niedzieli (6-8 listopada).

Bilety: Całość: 50 zł, piątek: 30 zł,sobota: 40 zł, niedziela: 20 zł.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 listopada 2015 o 07:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poziom redaktorzyn w Dzienniku Wschodnim jest po prostu dramatycznie niski. Zero przygotowania merytorycznego i językowego.
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2015 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W zeszłym roku było ponad 7000 uczestników (a nie 6000 droga redakcjo). Macie też błąd w nazwisku autorki zdjęcia.
Rozwiń
Gość
Gość (31 października 2015 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autorem książek o Jakubie Wędrowyczu jest Andrzej Pilipiuk, a nie jak napisała redakcja, Andrzej Filipiuk.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna