Festiwale

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2010, 10:19

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 18. Symfonia gorących serc zabrzmi w niedzielę (10.01). Także w Lublinie.

Jak co roku różne firmy, instytucje, zespoły i pojedynczy ludzie staną się orkiestrantami, których działania złożą się na wielosceniczne megawidowisko, mające przyciągnąć uwagę obywateli i skłonić ich do filantropijnych gestów.

Za wielkie granie będzie można podziękować, wrzucając datki do puszek kwestarzy lub kupując coś w specjalnych sklepikach. Tym razem fundusze będą zbierane na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi – na doposażenie klinik onkologicznych w wysokospecjalistyczny sprzęt.

W siedzibie lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej granie zacznie się o godz. 9. Będą pokazy ratownictwa medycznego, występy artystów i sportowców. Sztukmistrze zrobią pokaz żonglerki. Przebojem ma być wspólne budowanie makiety miasta z kawałków gazet zwiniętych w małe patyczki, zorganizowane przez stowarzyszenie Klanza

Miłośnikom sportów motorowych polecamy wizytę na Torze Lublin. O godz. 10.18 nastąpi tu zbiórka uczestników Wielkoorkiestrowego RallySprintu o Puchary Firmy Tryumf. Gośćmi specjalnymi imprezy, organizowanej przez Automobilklub Chełmski, będą Mariusz Stec oraz niejaki Chuck N. Ich bezpośredni pojedynek w finale imprezy powinien zelektryzować rajdowy światek.

Specjalny zlot zaplanowało na niedzielę Lubelskie Stowarzyszenie VW Audi. Zacznie się on o 9 na placu Zamkowym. Jego kulminacyjnymi punktami będą parada aut ulicami Lublina (start o 12) i "Światełko do nieba”, które rozbłyśnie z lamp około stu samochodów ustawionych w wielkie serce (o 17).

Wielki motoryzacyjny show przygotowują Mondeo Klub Polska i Ford Escort FanKlub Polska. Zacznie się on o 13 godzinnym przejazdem kolumny fordów przez miasto. Samochody wyjadą z parkingu przy MTL, a następnie tam wrócą. Wtedy odbędzie się sekwencja widowiskowych konkurencji takich jak parkowanie kartonowe, slalom na 100 metrów między pachołkami, przeciąganie auta na czas, wymiana koła na czas, rzut kołpakiem do celu. Całość zakończy się o 20 "Światełkiem do nieba”.

W godz. 11–17 po mieście będzie jeździł turystyczny trolejbus ZIU-tek. Trasa przejazdu powiedzie z alei Kraśnickiej na Majdanek, następnie na Chodźki, Węglin i Majdanek. Biletem wstępu będzie dobrowolny datek.

Główna scena muzyczna będzie tym razem na placu Po Farze. Wielkie granie zacznie się tu o godz. 16. Tradycyjnie zaprezentują się rockowe zespoły Tipsy Train i Whisky. Bardzo ciekawie zapowiadają się występy Bartka Cabonia i My-Key. Pierwszy zaśpiewa do funkowych beatów granych z płyt i samplera przez Dr Embego. Drugi zaśpiewa do hiphopowych podkładów generowanych przez Holy Honzę z Digital Vinyl System.

Staromiejski megakoncert potrwa do godz. 22. O godz. 20 będzie przerwa na "Światełko do nieba”. Główny błysk dadzą fajerwerki, które wzbiją się z ulicy Podwale.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna