Festiwale

Wyższe uczelnie zapraszają na plac Zamkowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 września 2008, 16:25

Jak to na festynach, będzie sporo rozrywki na żywo. Ale jeszcze więcej będzie edukacji. Bo to festyn w ramach V Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Rolę głównego organizatora i koordynatora tegorocznego festiwalu pełni Uniwersytet Medyczny w Lublinie, a cała impreza, która potrwa od 20 do 26 września, będzie przebiegała pod hasłem "Wiedza lekarstwem duszy”.

Będzie zatem na festiwalu wiele atrakcji medycznych. I w takie pozycje będzie bogaty także niedzielny festyn. Zaplanowano m.in. pokaz ratownictwa medycznego, badania spirometryczne i glukometryczne oraz prezentację "Zdrowie jamy ustnej kluczem do zdrowia całego organizmu”.

Boga jest również oferta politechników. Szczególnie interesująco zapowiadają się pokaz autonomicznego robota Sumo, prezentacja "Nowoczesna technika, elektronika i informatyka w sporcie” i wystawa samochodów, poprzedzona paradą ulicami miasta.

Z propozycji przyrodników polecamy prezentacje "Uprawa grzybów jadalnych i leczniczych w domu i ogrodzie” oraz "Świnia widziana inaczej”.

Nie zabraknie dobrej rozrywki. W programie festynu znalazły się występy Zespołu Tańca Towarzyskiego UMCS "Impetus”, Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej "Gamza” i grupy Crinale, specjalizującej się w tańcach dawnych.

Koncert i pokaz musztry paradnej dadzą Orkiestra Garnizonowa i Kompania Reprezentacyjna Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.
Mariusz Lach, Kinga Bogacz, Dawid Modrzejewski, Małgorzata Józwik z KUL wystąpią ze spektaklem "Z przymrużeniem oka. Czyli o sprawach serio nie całkiem serio”.

Przedstawią żartobliwe spojrzenie na codzienną pogoń za towarami (Kup pan ciasto!), opowiedzą o pragnieniach kobiet (Mężczyźni ciągle śpią!), przypomną o skutkach nadmiernego jedzenia (Zmysły). A wszystko w formie teatru ruchu oraz w piosenkach.

Impreza na placu Zamkowym rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do 16. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna