Imprezy

15-ste urodziny Radia Centrum: Black Tapes, Totentanz, Kamp! i Muchy

  Edytuj ten wpis

Na pierwszym koncercie z okazji okrągłych urodzin akademickiego radia (24.10) w ACK Chatka Żaka zagrają Black Tapes i Totentanz. Na kolejnych: Kamp! i Muchy.

"I want to run, I want to hide, I want to tear down the walls” - tymi słowami hitu irlandzkiej grupy U2 21 października 1995 roku rozpoczęło nadawanie Akademickie Radio Centrum (wcześniej przez 30 lat funkcjonował uczelniany radiowęzeł). W tym roku studencka rozgłośnia kończy 15 lat. Okrągła rocznica zobowiązuje - dlatego urodziny potrwają ...miesiąc.

W programie obchodów 15-tych urodzin akademickiego radia znalazły się koncerty w ACK Chatka Żaka, Klubokawiarni Archiwum i kilka rockowych imprez w pubie Publika na Starym Mieście.

Na początek, już w najbliższą niedzielę (24.10) na scenę Chatki Żaka wyjdą Black Tapes i Totentanz.

- To coś dla tych naszych słuchaczy, którzy chcą by było trochę mocniej i ciężej - mówi Karol Szcześniak z Radia Centrum.

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety w przedsprzedaży (w kasie ACK) kosztują 17 zł, a w dniu koncertu 20 zł.

Miesiąc później, 24 listopada, w Klubokawiarni Archiwum ul. Radziszewskiego wystąpi Kamp! (bilety w cenie 10 zł). Jak mówią w Radiu Centrum : To jeden z najzdolniejszych polskich zespołów. Kamp! zagra w Lublinie po raz drugi. Po raz pierwszy zagrali w czerwcu w klubie Soundbar.

A cztery dni później (28.11) na scenie Chatki Żaka zagra zaprzyjaźniony z lubelska rozgłośnią zespół Muchy.

- Nie mogło ich zabraknąć na naszych urodzinach - mówi Mateusz Żydek, redaktor naczelny Radia Centrum.

- Od dawna mamy do nich słabość, a oni do nas - dodaje Karol Szcześniak. - Uwierzyliśmy w nich zanim wydali pierwszą płytę.

Bilety na Muchy w przedsprzedaży kosztują 13 zł. W dniu koncertu trzeba będzie za nie zapłacić 2 zł więcej.

Co jeszcze? W każdą sobotę października i listopada radiowcy zapraszają do pubu Publika przy ul. Olejnej na Starym Mieście. O to, by z głośników popłynął stary dobry rock dbają tam dj-e i prezenterzy Radia Centrum. (am)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna