Imprezy

6. Święto Truskawki w Puławach

Dodano: 30 czerwca 2016, 16:34
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Gmina Puławy zaprasza na uroczyste obchody 6. Święta Truskawki, które odbędzie się w niedzielę, 3 lipca na Stadionie sportowym w Górze Puławskiej (ul. Długa). Na przybyłych czekają liczne atrakcje.

Wydarzenie rozpocznie się polową Mszą Św. (godz. 12), z której ofiary zostaną przekazane na potrzeby Hospicjum im. Bł. Matki Teresy w Puławach. Uroczyste otwarcie Święta Truskawki odbędzie się o godz. 13.

Truskawki obecne są na terenie gminy już od ponad wieku. W tym roku truskawka z Gminy Puławy została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Święto Truskawki co roku przyciąga tysiące miłośników truskawek, lokalnych przysmaków i dobrej zabawy - piszą organizatorzy.

W programie mi.n. występy grup tanecznych i wokalnych, wręczenie nagród laureatom truskawkowych konkursów, występy kabaretów, turnieje, wybory Miss Truskawki. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z legend polskiej muzyki rozrywkowej – Zespół Classic. Całość imprezy zwieńczy widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Czytaj więcej o: koncert Festiwal Święto Truskawki
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 czerwca 2016 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejna atrakcja to zobaczycie oskarżonego wójta. Kto wie może to jedna z ostatnich możliwości?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna