Imprezy

Alternatywne rozpoczęcie roku akademickiego

  Edytuj ten wpis

Odjechana muzyka i odlotowe słowa zabrzmią w piątek (8.10) w potrójnym koncercie w Przestrzeni Działań Twórczych "Tektura” w Lublinie.

Koncert nosi tytuł "Alternatywne rozpoczęcie roku akademickiego” i ma być alternatywą dla typowych zapoznawczo-integracyjno-rozrywkowych imprez, jakie są organizowane dla studentów w klubach na początku października.

Zwykle są to potańcówki nakręcane przez didżeja. W Tekturze gramofonisty nie będzie, co nie znaczy, że nie zabrzmi muzyka, przy której da się potańczyć. Pojawią się m.in. punk rock i elektronika w wersji koncertowej.

Dla zwolenników pogowania zagra i zaśpiewa lubelskie trio Tobi Lorenzen, czyli Magdalena Kowalczyk (gitara i wokal), Sebastian Pikula (bas i wokal) oraz Karol Gadzało (perkusja i wokal). Będzie głośno, ostro, elektryzująco, skocznie i odlotowo.

Drugi stymulator zabawy tanecznej to Sebastian Kozak, używający pseudonimu artystycznego Steal 4 Ram. Młody lublinianin zagra przedziwną muzykę 8bitową, tworzoną głównie za pomocą konsoli do gier GameBoy DMG-01. Z głośników popłyną frenetyczne rytmy, skwierczące riffy i kwaśne melodie. Pojawi się kilka zaskakujących coverów. Generalnie trzeba będzie się wykazać sporą wyobraźnią i kreatywnością ruchową.

Wyciszenie rytmiczne prawdopodobnie przyniesie występ Wojciecha Dunina-Kozickiego i Zbigniewa Kowalczyka, choć panowie potrafią też przygrzać. Jeśli lubelski duet zaproponuje chillout, to nie będzie on klasyczny. Po pierwsze, zabrzmi sporo dźwięków akustycznych. Po drugie, melodeklamowane i śpiewane teksty będą niekiedy zabawne i rozluźniające, a innym razem naprężające włókna kojarzeniowe.

Początek potrójnego koncertu o godz. 20.

Adres: ul. Wieniawska 15A.

Wstęp za 9,99 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna