Imprezy

Carnaval Sztuk-Mistrzów. Co się będzie działo 2 sierpnia?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2012, 12:09

 (Maciej Kaczanowski/ archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ archiwum)

W czwartek, 2 sierpnia Starym Miastem zawisną taśmy, po których spacerować będą sztukmistrze, uczestnicy Urban Highline! Zadzierajcie głowy wysoko - od godz. 12 do 20, na Starym Mieście.

Program na 2 sierpnia

* Carnaval Sztuk-Mistrzów

7 otwartych wydarzeń-przedstawień, warsztatów i pokazów teatrów nowego cyrku, zajęcia dla dzieci w Klanzowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych na Placu Litewski w godzinach od 14:00-18:00

Zobaczymy m.in. występy:
• 18:00 i 21:00 Jashgawronsky Br, Scena Carnavalowa, Park Ludowy. Pochodzą z Armenii, prezentują imponujący kunszt i technikę. Wystąpią z nowym pokazem Radio Armeniac, w którym muzyka spotyka się ze sztuką nowego cyrku. Przedstawienie trwa ok. półtorej godziny i jest nowoczesną komedią z elementami żonglerki, akrobatyki i odrobiny zmysłowości. Bezpłatnie.

• 17:00 David Cassel, Space Commander, Pl. Łokietka. Superbohater, Space Commander, człowiek o nadludzkich zdolnościach, który tworzy własną akademię dla superbohaterów i udowadnia, że człowiek może latać! Akrobatyka, magia, wspinaczka, geometria, w siedmiu językach jednocześnie. Spektakl pełen napięcia. Skutecznie podniesie poziom adrenaliny. Musicie to zobaczyć! David Cassel to jeden z najbardziej utytułowanych buskerów, których gościmy w tym roku na Carnavale. Przedstawienie jest bezpłatnie.

• 20:00 Cie BAL "Eloge du Poil”, Jeanne Mordoj, Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5. Bohaterką przedstawienia jest uosobienie kobiecości, tajemniczej, nieokiełznanej, bezkompromisowej. Liczba miejsc ograniczona – ok. 120 miejsc na spektakl. Bezpłatne wejściówki są do pobrania, w dniu przedstawienia, w punkcie informacyjnym na Placu Litewskim (ok.100 sztuk) i w punkcie informacyjnym w Parku Ludowym (ok.50), od godziny 10:00 - kto pierwszy ten lepszy! Spektakl będzie powtarzany także przez trzy kolejne dni (2,3,4,5 sierpnia).

• 22:00 Fire Night, Stare Miasto. Niepowtarzalny spektakl światła i ognia, który zaczaruje lubelskie Stare Miasto. W pokazach udział weźmie wielu artystów ogniowych, między innymi członkowie czeskiej grupy Pyroterra, która podbiła serca widzów tamtejszej edycji programu telewizyjnego "Mam talent”. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.* 35. Europejska Konwencja Żonglerska

• 12:00 Mistrzostwa Yoyo Freestyle, scena carnavalowa, Park Ludowy. Mistrzostwa w wariacjach na temat yo-yo. Ta popularna zabawka w rękach najlepszych na świecie żonglerów staje się wirtuozerskim pokazem! Świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

• 14:00 Volleyclub turniej, boiska volleyclub, strefa biletowana Europejskiej Konwencji Żonglerskiej. Sportowe emocje, w ekstremalnej wersji. Turniej siatkówki maczugami, zaskoczy was poziomem zawodników i widowiskowością!

Kino Sztukmistrzów, Browary "Perła” przy Bernardyńskiej, godzina 22:00, bezpłatnie.
Seans: "Aria dla atlety”, reż Filip Bajon

* Wejściówki EJC - do kupienia w punkcie informacyjnym EJC przy Parku Ludowym

Program szczegółowy, Czwartek 2 sierpnia

12:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
12:00- Zawody Yoyo Freestyle- Scena Carnavalowa- Park Ludowy
12:00- 20:00- Urban Highline nad Starym Miastem
14:00- turniej Volleyclub- boiska volleyclub- Park Ludowy
14:00- 18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
15:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pl. Litewski
16:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
17:00- David Cassel- Space Commander- Pl. Łokietka
18:00- Open Stage- namiot Open Stage- Park Ludowy
18:00- Jashgawronsky Br. - Scena Carnavalowa- Park Ludowy
20:00- Cie BAL "Eloge du Poil”- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury-ul. Popiełuszki 5
21:00- Les Objets Volants- namiot Special Stage- - Park Ludowy
21:00- Jashgawronsky Br. - Scena Carnavalowa- Park Ludowy
ok. 22:00- Fire Night – Stare Miasto
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna