Imprezy

Centrum Kultury wciąż się bawi (program na weekend)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2013, 13:05
Autor: am

Lubelski Teatr Tańca, czyli Ryszard Kalinowski, Anna Żak, Wojciech Kaproń i Beata Mysiak  (Maciej Ru
Lubelski Teatr Tańca, czyli Ryszard Kalinowski, Anna Żak, Wojciech Kaproń i Beata Mysiak (Maciej Ru

To już drugi weekend (27-29.09) imprez z okazji otwarcia odnowionej siedziby Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12 w Lublinie

Kto jeszcze nie był i nie widział, jak prezentują się wnętrza zabytkowego klasztoru po gruntownym trwającym cztery lata remoncie, wciąż ma szansę to zrobić przy okazji jednej z cyklu imprez z okazji otwarcia obiektu.

Koncerty, premiery teatralne, seanse filmowe, wernisaże wystaw – program otwarcia to kilkadziesiąt różnych wydarzeń. CK zaprasza mieszkańców w swoje odnowione mury od ubiegłego piątku. Przed nami jeszcze trzy dni i kilkanaście imprez. Wstęp na większość z nich jest darmowy.

W PIĄTEK, 27 WRZEŚNIA w Sali Czarnej z koncertem wystąpi Duo Ju Ju (godz. 19). Z kolei kinomani powinni udać się do Sali Kinowej, gdzie o godz. 18 rozpocznie się projekcja "Ich bin eine Terroristin”, a o godz. 20 "Deszczowej piosenki”. O tej samej porze (godz. 20) w Sali Rozdroży spotkanie z Janem Bernadem i Moniką Mamińską poświęcone rekonstrukcji śpiewu tradycyjnego. Dyskusje ubarwi występ zespołu "Czumaki”.

Wcześniej, o godz. 17.30 neTTheatre Pawła Passiniego zaprasza na warsztat pieśni antycznych "Dynamika Metamorfoz” (zajęcia są darmowe, ale trzeba się wcześniej zapisać przez stronę http://bliski-wschod.org). Warto też zajrzeć na Otwarte Lekcje Pokazowe Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca i na własne oczy przekonać się, że tańcem i ruchem można się cieszyć w każdym wieku.

W SOBOTĘ, 28 WRZEŚNIA kolejna teatralna premiera, tym razem Lubelskiego Teatru Tańca – "Historie, których nigdy wam nie opowiedzieliśmy” (bilety po 20 i 30 zł) z choreografią Simone Sandroniego oraz z włoskiej Kompanii Deja Donne.

W programie też dwie projekcje filmowe: "Prosta historia o miłości” Arkadiusza Jakubika (godz. 18) oraz "Purpurowa róża z Kairu” Woody'ego Allena (godz. 20). A od godz. 20 na wirydarzu CK usłyszymy "Arytmiczne wariacje na osiem pieśni wiosennych”, czyli tradycyjne pieśni z Podlasia i Lubelszczyzny śpiewane w czasie przesilenia zimowo-wiosennego.

Sobota to także dzień, kiedy prezentuje się biblioteka. O godz. 11 zaprasza dzieci na widowisko "Książki w roli głównej”, a od godz. 12 do zabawy w "Baśniowy labirynt”, czyli literackiej wersji gry w podchody. Będą też warsztaty plastyczne i konkursy. To wszystko w pomieszczeniach biblioteki, na korytarzach i wirydarzu. Na dzieci czeka też Galeria Biała, która rozpoczyna program edukacyjny dla dzieci. Pierwszy cykl zajęć towarzyszy wystawie "Nieznośna lekkość bieli”.

Ostatniego dnia (NIEDZIELA, 29 WRZEŚNIA) o godz. 20 spektakl Lubelskiego Teatru Tańca dla wszystkich tych, którym nie udało się być na sobotniej premierze. A w Sali Kinowej trzy filmy: "Pieczorin” Romana Chruszcza (godz. 16), "Trzy siostry” Macieja Kowalewskiego (godz. 18) i "Historia kina w Popielawach” Jana Jakuba Kolskiego (godz. 20).

Na tym nie koniec. Codziennie od południa do godz. 18 na placu przed Centrum Kultury Centralny Plac Zabaw czeka dla wszystkich miłośników bmxów, skateboardingu czy rollerblading parkour. Poza tym wystawy, artystyczne instalacje, prezentacje i wiele innych projektów. Wystarczy wejść do środka i rozejrzeć się. Centrum Kultury zaprasza.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna