Imprezy

Chór KUL zaśpiewa z Niemcami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 sierpnia 2009, 09:02

W niedzielę (30.08) w Kościele Akademickim KUL odbędzie się pierwszy z serii koncertów z okazji 70. rocznicy wybuchu II w. św.

Ten i kolejne koncerty mają pobudzić do refleksji nad skompilowaną historią stosunków polsko-niemieckich. Przypomnieć, że były w niej nie tylko mroczne rozdziały, jak ten, który rozpoczął się 1 września 1939 roku i trwał siedem lat.

Były przecież między naszymi narodami także dobre relacje. Na przykład przez kilka pierwszych lat królowania Mieszka II (1025–1031), którego żoną była Rycheza, arystokratka niemiecka pochodząca z dzisiejszej Nadrenii-Westfalii.

Że Polacy i Niemcy potrafią zgodnie współpracować, będzie można zobaczyć i usłyszeć już w tę niedzielę w Kościele Akademickim KUL. Zaśpiewają wspólnie chór tej uczelni i Studencki Chór Madrygał Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Münster.

Zabrzmią utwory religijne polskich kompozytorów i Msza in Es-dur, op. 109 "Cantus Missae” Josefa Rheinbergera (1839–1901). Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Podobne koncerty odbędą się w Tyńcu, Krakowie oraz w Münster, Brauweiler i Kolonii. Z miejscami tymi związana była Rycheza. W Niemczech repertuar będzie bogatszy o IX Symfonię Ludwiga van Beethovena. W związku z tym wystąpi orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna