Imprezy

Czekolada dyskotekowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2009, 20:00

Przy rozmaitych odmianach disco będzie można potańczyć w czwartek (10.09) w lubelskim klubie Czekolada.

Historia disco sięga połowy lat 70. To wtedy pojawiły się pierwsze nagrania z tym wyjątkowym zespoleniem cech – nieakcentowanym metrum 4/4, ósemkową długością dźwięków, tłustym basem, mocnym hi-hatem i redukcją solówek – które natychmiast porywało do tańca.

Wraz z disco powstały dyskoteki, w których panowały totalne wyzwolenie i równość społeczna. Biali tańczyli obok czarnych, młodzi obok dorosłych, heterycy obok gejów, często także robotnicy obok inteligencji.

Zróżnicowany i demokratyczny profil publiczności był odbiciem przekroju społecznego artystów. W wielu zespołach disco działali muzycy różnych ras, orientacji seksualnych, klas społecznych.

Zmieniła się też zależność między artystą a odbiorcą. Inaczej niż na koncertach rockowych, w dyskotekach publiczność była tak samo ważna i celebrowana jak muzycy.

Mimo totalnej krytyki, a nawet antydyskotekowej krucjaty niektórych środowisk – szczególnie w USA pod koniec lat 70. – disco przetrwało, rozwija się i wciąż ma nowych zwolenników. Do nich skierowana jest oferta klubu Czekolada.

Co czwartek można tu pobawić się przy klasycznych numerach tego gatunku, jak i przy Italo disco i Euro disco z lat 80. oraz nowszych mutacjach tego stylu z kolejnych dekad. Balangi z cyklu "Back to Disco” rozkręca DJ Looka.

Początek o godz. 21. Wstęp wolny. Adres: Krakowskie Przedmieście 19.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna