Imprezy

Dni kontrkultury w Lublinie, czyli TekturaFest

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2011, 17:32

TekturaFest (MATERIAŁY ORGANIZATORA )
TekturaFest (MATERIAŁY ORGANIZATORA )

Czym jest partyzantka ogrodnicza? Jak zrobić portfel z pudełka po mleku? Tego dowiesz się podczas festiwalu w "Tekturze”. Wczoraj wystartowała TekturaFest podczas którego można wziąć udział w warsztatach i koncertach. Wszystko potrwa do niedzieli.

Dziś o godz. 14 w "Tekturze” rozpoczną się warsztaty perkusyjne samby Rytm Oporu. Uczestnicy spotkań będą mogli poznać różne rodzaje instrumentów. Zajęcia będą prowadzone przez zespoły samb RoR'owe. W trakcie spotkań będzie prowadzony nabór do grupy Wschodni SAMABstion.

Na godz. 17 zaplanowano debatę o stanie polskiej kultury niezależnej. Trzy godziny później rozpoczną się muzyczne spotkania. Na scenie zobaczymy warszawską formację LXMP. Projekt stworzony przez Piotra Zabrodzkiego i Macio Moretti to mieszkanka jazzowych dźwięków. O postpunkowe utwory zadba zespół De Kurws. A melodyjny hardcore-punk to domena warszawskiej kapeli The Fight, która również pojawi się w Tekturze.

W piątek na scenie pojawi się także Drip of Lies. Punkowy zespół powstał w 2008 roku. W "Tekturze” zagra także Maanselke, (rosyjski zespół tworzący ambient i drone) oraz Maaaa (rosyjsko-polska formacja tworząca noise). Podczas drugiego dnia TekturaFest pojawi się również Maciej Połynko z Lublina.

Trzeci dzień festiwalu – niedziela – rozpocznie się o godzinie 13 od Wymiana Party. Wydarzenie polega na wymianie najróżniejszych przedmiotów (ubrania, książki, płyty, biżuteria, ozdoby, bibeloty). Przyniesione przez siebie przedmioty, które zalegają na dnie domowych szaf można nie tylko wymieniać, ale również sprzedawać.

Chętni mogą także przeznaczyć fanty na stoisko, gromadzące fundusze na Food Not Bombs.
I jeszcze niedzielna Partyzantka Ogrodnicza: "Z motyką na Lublin” to akcja, podczas której zostaną posadzone najróżniejsze rośliny. Wszystko będzie odbywało się w okolicach "Tektury”.
JOAN


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna