Imprezy

Dubstepowi beatboxerzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2009, 20:38

Grupa Al-Fatnujah zaprezentuje się w niedzielę (22.02) w lubelskiej Dyskotece Chonabibe! od strony, od jakiej jej jeszcze nie znacie.

Dla przypomnienia, Al-Fatnujah są beatboxerami. Czyli muzykami, którzy za pomocą głosu nie tylko śpiewają, ale też grają. Imitują brzmienie różnych instrumentów, nabijają rytm i generują rozmaite ozdobniki, na przykład skrecze.

Fat Matthew, Nubi i JahDeck odtwarzają skomplikowane aranżacje, równocześnie serwując fajną melodię i "grając” do tańca. Robią to wszystko tak, że w ich muzyce nie słychać cienia wysiłku. Mamy wrażenie, że świetnie się bawią. A nasza zabawa dzięki temu jest zwielokrotniona.

Lubelskie trio wywodzi się ze środowiska hiphopowego, ale nie ogranicza się do wykonywania kawałków tego gatunku. W swoim repertuarze ma covery piosenek funkowo-reggae'owych ("Trick Me” Kelis), disco ("Staying Alive” The Bee Gees), techno-punkowych ("Smack My Bitch Up” The Prodigy), musicalowych ("If I Were a Rich Man” z "Fiddler on the Roof”), a nawet utworów instrumentalnych ("Pink Panther Theme” Henry'ego Manciniego).

Chłopaki wyrobili sobie markę najlepszej grupy beatboxerskiej w Polsce. Zostali nawet odkryci przez muzyczny mainstream. Wzięli udział w nagraniu pierwszej części tryptyku "Oratorium dla Świata” Piotra Rubika.

Ale lublinianie nie spoczywają na laurach. Poszukują nowych środków wyrazu, eksperymentują, wzbogacają swoją muzykę o zaskakujące elementy.

W niedzielnym koncercie wesprą się efektami dźwiękowymi zwanymi echem i delayem. Chcą w ten sposób poflirtować z lubianymi przez siebie gatunkami dub, dubstep i ambient.

Trio zapewnia, że usłyszymy mieszankę absolutnie hipnotyzującą i wybuchową. - To będzie fristajlowy występ, w którym ogromną rolę odegra Mardock, nasz soundman i Al-Coustyk Dyskoteki Chonabibe! - informują beatboxerzy.

Początek koncertu o godz. 20. Wstęp wolny. Adres: ul. Okopowa 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna