Imprezy

Dyskoteka w rytmie oberka w Muzeum Wsi Lubelskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lipca 2014, 09:43
Autor: Kmo.

W sobotę, 19 lipca, od godziny 19 (nawet do białego rana) w Muzeum Wsi Lubelskiej (Al. Warszawska 96) "Potańcówka w Skansenie czyli wywijasy, obertasy, lemoniada i frykasy!.

- Dawniej ludzie ciężko pracujący na wsiach, mieszkańcy małych miasteczek, szukali odpoczynku we wspólnej zabawie, w tańcach przy muzyce - mówi Anna Stocka z Muzeum Wsi Lubelskiej. - Przywołujemy tę tradycję i jeśli wydarzenie się spodoba, może będziemy je kontynuować.

W sektorze Roztocze rozpocznie się potańcówka taka, jak w latach 20. ubiegłego wieku. Zagra kapela Maciejowa i kapela Staśkowa, gościnnie przybędzie Lubelska Grupa Weterańska Partyzant. Zabrzmią mazurki, obertasy, ale też tanga, walczyki i fokstroty. Dla odważniejszych zorganizowana zostanie bitwa na przyśpiewki, dla aktywnych - konkurs na kotylionowy walczyk i zabawy taneczne, dla zmęczonych - śpiewy. Dla wszystkich otwarty będzie bufet i poczęstunek piwny dla pierwszych 30 osób.

- Bilety normalne są w cenie 12 zł, ale ci którzy przyjdą na potańcówkę ubrani w stroje z okresu międzywojennego, płacą bilet ulgowy w cenie 6 zł - dodaje Anna Stocka. - Ale uprzedzam, że nie chodzi o jeden element, ale o taką stylizację, która w sposób oczywisty odwołuje się do tamtych lat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Muzeum Wsi Lubelskiej
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna