Imprezy

Dziś w Krasnymstawie rozpoczynają się Chmielaki 2010

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2010, 09:58

W piątek (20.08) w Krasnymstawie rozpoczynają się Chmielaki. Są co najmniej trzy powody, dla których warto się na nie wybrać: dużo dobrej muzyki, dużo pięknych kobiet i dużo smacznego piwa. Zabawa pod znakiem piwnej pianki i chmielowych szyszek potrwa aż do niedzieli.

To już czterdziesta edycja Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów zwanego Krasnostawskimi Chmielakami. Wzorem ubiegłych lat organizatorzy zdecydowali się przygotować na każdy z trzech dni święta, trzy tematycznie różne koncerty. Wszystkie będzie można obejrzeć w amfiteatrze.

I tak w piątek, o godz. 18 rozpocznie się "Chmiel Rock”. Wystąpią: SEXBOMBA (godz.18), LAO CHE (godz. 19.15), TURBO (godz. 20.45) oraz KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI (godz. 22).

Na sobotę zaplanowano Galę Chmielakową. Prowadzenie: Bartek Demczuk i Robert Korólczyk. Galę o godz. 19 rozpocznie występ KABARETU MŁODYCH PANÓW, a po nich wystąpi KABARET PARANIENORMALNI.

Na godz. 21 zaplanowano Wybory Miss Chmielaków. Zaś po tym, jak obejrzymy najpiękniejsze mieszkanki regionu, na scenę wyjdzie szwedzka wokalistka VELVET. Jej koncert rozpocznie się o godz. 21.30.

Niedzielny wieczór w amfiteatrze będzie wspominkowy. Świadczy o tym choćby tytuł koncertu "40 Lat Minęło”. Początek o godz. 19. Będą opowieści o poprzednich 39 edycjach imprezy i pokaz archiwalnych zdjęć. Nie zabraknie też muzyki. Zagrają: LKS (godz. 19), BLENDERS (godz.20) oraz KOMBII (godz. 21.15). Na wielki finał organizatorzy zapowiadają wielki pokaz sztucznych ogni.

Ale zanim finał nastąpi, warto przypomnieć, że mnóstwo atrakcji czeka uczestników chmielowego święta nie tylko podczas wieczornych koncertów. Na ustawionej na rynku scenie zaprezentują się m.in. ludowe kapele, orkiestry dęte, discopolowe i biesiadne zespoły, ale także jazzmani i królowa polskiego bluesa, czyli MARTYNA JAKUBOWICZ.

W sobotę i niedzielę już od godz. 9, na rynku miejskim trwać będą kiermasz sztuki ludowej i giełda birofilistyczna. A na strzelnicy w pobliskiej Borowicy, zawody strzeleckie z broni czarnoprochowej. Tylko w sobotę w programie także blok imprez profilaktycznych, zawody sportowe i Konsumencki Konkurs Piw.
Ale czym byłyby Chmielami bez chmielakowego korowodu? Nie zabraknie go i w tym roku. Barwny orszak wyruszy o godz. 11.30 sprzed Kościoła pw. Św. Franciszka Ksawerego i podąży na rynek. Tam też będzie okazja, aby jeszcze raz podziwiać urodę tegorocznych Miss Chmielaków.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna