Imprezy

Ende neu - pasaże sztuki najnowszej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 kwietnia 2012, 13:43

Piotr Bosacki - projekcja filmów oraz spotkanie z artystą 23 kwietnia w Galerii Białej.

W ramach kolejnej odsłony projektu ende neu, Galeria Biała zaprasza na spotkanie z Piotrem Bosackim (ur. 1977), artystą wizualnym, twórcą filmów animowanych, obiektów oraz kompozycji muzycznej. Bosacki W 2004 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracuje na uczelni macierzystej w Katedrze Intermediów. Należy do grupy PENERSTWO. Był członkiem Grupy KOT. W ten poniedziałkowy wieczór artysta zaprezentuje, przygotowany specjalnie na tę okazję zestaw filmów.

Druga, równie istotna część wydarzenia, podobnie jak to miało miejsce dotychczas, ma na celu postawienie artystę w krzyżowym ogniu pytań. Wychodząc z założenia, iż postawa twórcza nie ogranicza się jedynie do mniej lub bardziej umiejętnego operowania środkami artystycznego wyrazu.

Projekt ende neu kładzie nacisk również na drugi biegun takiego podmiotu. Z perspektywy przyjętej w projekcie artysta to również intelektualista tworzący werbalne komunikaty dotyczące tworzonych przez siebie artefaktów, jak i świata w którym żyje. Mało tego, projekt traktuje takie publiczne wystąpienia jako swoisty happening, tym samym stawia go na równi z wizualną częścią artystycznej działalności.

Dlatego też szczególnie interesujący w tym kontekście wydaje się być przypadek Piotra Bosackiego. Już w samej strukturze animacji tego autora dochodzi do interesującego połączenia werbalnych narracji z warstwą wizualną, która często sprawia wrażenie dodatku dopisanego do tego, co ów narrator ma nam do powiedzenia. Jak układają się te proporcje dla samego Bosackiego dowiemy się już w poniedziałkowy wieczór.


Kiedy: 23.04.2012, godz. 18:00
Gdzie: Galeria Biała, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Narutowicza 32
Wstęp bezpłatny

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna