Imprezy

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa 2013

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 sierpnia 2013, 12:37

Panoramę terenów nadbużańskich po obu stronach granicy można podziwiać z wieży widokowej w Woli Uhru
Panoramę terenów nadbużańskich po obu stronach granicy można podziwiać z wieży widokowej w Woli Uhru

Na malowniczych terenach nadbużańskich, w samym centrum Polesia, po raz kolejny odbędą się Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. W dniach 9-15 sierpnia gmina Wola Uhruska zapełni się miłośnikami turystyki, kultury i dobrej zabawy.

– Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa organizujemy już po raz czwarty – informuje Jan Łukasik, wójt gminy Wola Uhruska. – Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, dlatego też w tym roku potrwa aż siedem dni. Celem jest prezentacja wyjątkowych walorów przyrodniczych gminy Wola Uhruska, zachęta do przyjazdu na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, ale również promocja idei budowy przejścia granicznego, czyli mostu pontonowego w Zbereżu. Szacujemy, że podczas sezonu do naszej gminy przyjedzie od 1,5 do 2 tys. turystów.

Na uczestników EDD czekać będą liczne atrakcje m.in.: spływy kajakowe Bugiem, rajdy konne i rowerowe, zawody wędkarskie, III Transgraniczny Bieg Polesie, Jarmark Nadbużański oraz „Nasze Polesie, Nasz Bug”, czyli Nadbużański Festyn kulturalno-rekreacyjny.

Podczas trwania Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa (z wyjątkiem 9 sierpnia) czynna będzie pontonowa przeprawa graniczna na Bugu pomiędzy Zbereżem a Adamczukami na Ukrainie. Do przekroczenia granicy potrzeby będzie paszport.

– Aby uatrakcyjnić nasze tereny, podejmujemy się różnych przedsięwzięć. Jedną z nich jest zagospodarowanie dla kajakarzy rzek Bug, Uherka i Włodawa. Powstaną nowe pomosty do cumowania, platformy i wieże widokowe a na rzekach pojawią się specjalne oznaczenia – dodaje Wiesław Hołaczuk, starosta włodawski.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna