Imprezy

Festiwal Kolorów i Wyścig Kaczek w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2014, 19:35

Kolorowe proszki polecą w niebo, a gumowe kaczki popłyną Bystrzycą. W czerwcu odbędą się dwie nietypowe imprezy. Chodzi o dobrą zabawę, ale i pomoc dzieciom.

W piątek, 6 czerwca, dokładnie o godz. 18.06 uczestnicy lubelskiej edycji Festiwalu Kolorów wyrzucą w górę kolorowe proszki. Efekt będzie bardzo widowiskowy. Idea takiej zabawy przyszła z Indii, gdzie w pierwszy dzień wiosny odbywa się święto Holi. Ludzie obsypują się kolorowymi barwnikami, tańczą i śpiewają. U nas podobna impreza odbędzie się na terenach zielonych przy Rusałce.

Festiwal rozpocznie się już o 15.30. Będzie zumba, koncert zespołów, m.in. Raggabarabanda, Lolo Ferari i taneczny flashmob. Ale najważniejsze są kolorowe proszki. Można kupić na stronie koloryholi.pl, ale będą też rozdawane za darmo na miejscu.

Wyścig Kaczek w Lublinie

Natomiast w niedzielę, 15 czerwca, po Bystrzycy będą ścigać się gumowe kaczki. Zabawki zostaną wypuszczone przed Mostem Kultury (most im. Mariana Lutosławskiego przy ul. Zamojskiej) i przepłyną ok. pół kilometra. Rodzinny piknik rozpocznie się o godz. 14, a dwie godziny później rozpocznie się wodowanie kaczek. W programie imprezy także: pokazy sztukmistrzów, warsztaty kulinarne, koncerty.

Żeby wystawić swoją kaczkę trzeba zapłacić 20 zł. Można to zrobić także przez stronę internetową www.wyscigkaczek.pl lub m.in. w siedzibie Fundacji Skrzydła (ul. Szmaragdowa 1), która jest organizatorem wyścigu. W wyścigu można też wystawić drużynę trzech kaczek. Wtedy wpisowe kosztuje 50 zł. Już wiadomo było, że wyścigu wystartuje kilkaset kaczek. - Pieniądze trafią na pomoc dla rodzin wielodzietnych. Chcemy sfinansować dzieciom wyjazdy wakacyjne - mówi Katarzyna Klimek z Fundacji Skrzydła.

Każda kaczka ma swój numer startowy. Właściciel kaczki, która pierwsza przekroczy linię mety, dostanie voucher na wycieczkę zagraniczną o wartości 3 tys. zł. Druga nagroda to pobyt w apartamencie Hotelu Korona dla dwóch osób z dwójką dzieci. Nagrodę niespodziankę dostanie także właściciel ostatniej kaczki.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna