Imprezy

Grill i potańcówka na Moście Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 czerwca 2013, 15:19

W piątek, 4.07, wielkie grillowanie, koncert Grill Attack i Człowieka Maszyną. W sobotę, 5.07, Czarne Lwy z Przedmieścia i potańcówka

5 lipca / piątek

12.00 – 00.00 Wielkie grillowanie na Moście Kultury

Zapraszamy wszystkich na całodzienne grillowe posiedzenie na moście i w jego najbliższej okolicy. Zabieramy ze sobą przyrząd w postaci grilla i rarytasy, które można na niego położyć. Opcjonalnie można się zaopatrzyć również w kocyk, piłkę, koszyk piknikowy, rower, kolegę, koleżankę, rodzinę, psa i wiele wiele innych. Dla tych co nie posiadają odpowiednich przyrządów miejsce na ruszczcie też się znajdzie.

21.00 Grill Attack (Ziomuś z Psar) / koncert

6 lat temu Ziomuś z Psar dostał natchnienia i od tej pory postanowił śpiewać o... Grillu! Jego songi to wynik wielu przemyśleń słowno-muzycznych, powstałych podczas grillowych biesiad. To także wynik nadmiaru wolnego czasu i wrodzonej, szczerej głupoty artysty. Przez ostatnie pięciolecie - jako "Ziomuś z Psar" a później jako "Grill Attack", stworzył wiele grillowych hitów, które krążą w drugim (podziemnym obiegu), na przekór temu, co nadawane jest w mainstreamowych mediach. Mieszkając na wsi, myjąc się raz w tygodniu i raz w tygodniu wietrząc swą chałupę, dosłownie i w przenośni, wyczulony jest na woń natury, jej piękno i prostotę - i jako prosty człowiek wprost opowiada o miłości do grilla, do usmażonych zwierząt, o miłości do natury, do pięknych kobiet, do alkoholu, ale również porusza tematy bolesne jak przemijanie umieranie i co będzie "po".

23.00 Człowiek z Maszyną / after party

Człowiek z maszyną uzbrojony po zęby zada cios w postmodernistyczne przestrzenie. "Wszystko, co chcielibyście zrobić, ale boicie się, że jesteście za starzy" nabiera nowego znaczenia. kontr Alternatywa przemieni światło w dźwięk, dźwięk w światło, a czas w niekontrolowany niebyt. Nie będzie koncertu, nie będzie wystawy, nie będzie filmu. Będzie obraz, będzie dźwięk, będzie spotkanie z człowiekiem. Spotkanie z Człowiekiem jest najważniejsze.


6 lipca / sobota

20.30 Czarne Lwy z Przedmieścia / potańcówka

Czarne Lwy z Przedmieścia to lubelski zespół, który kontynuuje muzyczne tradycje lat 60. i 70. Na niepowtarzalny styl zespołu ma wpływ nie tylko długoletnia współpraca i doskonałe zrozumienie muzyków, ale także umiejętność grania zabaw, które zadowolą najbardziej wymagającego słuchacza. Pielęgnują honor dobrego, weselnego muzyka, odrzucając ułatwienia, jakie przyniosły nowe elektroniczne wynalazki. Grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Ich brzmienie przywodzi na pamięć potańcówki, dancingi i wesela sprzed 30 lat.

23.30 After party
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna