Imprezy

Grupa Mocarta w Filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lutego 2012, 16:21

W niedzielę (26 lutego) o godz. 17.00 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej wystąpi fantastyczny i lubiany zespół – Grupa Mocarta”

To swego rodzaju fenomen na naszym rynku rozrywki. Panowie, którzy z powodzeniem grają muzykę klasyczną, wykształceni, utalentowani, zabawiają publiczność w sposób niezwykły. Okazało się bowiem, że można inteligentnie skojarzyć poważną profesję z kabaretem i uczynić rozrywkę na najwyższym poziomie.

W sposób wyjątkowy połączyli to co poważne, z tym co bawi, śmieszy, zaskakuje – muzykę klasyczną z absurdalnym dowcipem, zaskakującą anegdotą. Kontrast ich występów z dostojeństwem sal filharmonicznych już sam w sobie stwarza atmosferę radosnej kontestacji.

Eleganckie smokingi, instrumenty smyczkowe i muzyka poważna akurat stanowią przeciwieństwo tego, co zaprezentują publiczności. A okazuje się, że muzyką można tak wiele powiedzieć. I tak rozbawić grając Mozarta. I jest to rozrywka z górnej półki.

Grupa powstała w 1995 roku. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk są absolwentami Akademii Muzycznej w Warszawie i w Łodzi. Zespół z powodzeniem występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową i współpracuje ze znanymi polskimi artystami.

Organizatorem koncertu jest Agencja Koncertowa N'n'N
Bilety do nabycia w kasie Agencji Koncertowej N'n'N (Filharmonia Lubelska, ul. Marii Curie Skłodowskiej 5) tel. 81 53 15 110, 661 855 690.
Kmo.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna