Imprezy

II Festiwal Artystycznych Umiejętności w Chatce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2011, 11:48

Warsztaty, koncerty, wernisaże – w sobotę, 19.11, w „Chatce Żaka” rozpocznie się II Festiwal Artystycznych Umiejętności.

– Impreza jest podsumowaniem warsztatów, które odbywają się u nas przez cały rok, ale mogą w niej wziąć udział wszyscy. To bardzo ciekawy pomysł twórczego spędzania wolnego czasu – zachęca Agnieszka Kołczewska, dyrektor festiwalu. – Będzie można m.in. nauczyć się gry na gitarze, rysowania komiksu albo poznać technikę flamenco.

Nie zabraknie również koncertów, wystąpią grupy: Czeremszyna, Sambasim i Młode Djembe. Folkowy zespół Czeremszyna proponuje barwną muzykę z pogranicza polsko-ukraińsko-białoruskiego. Do Brazylii przeniesie publiczność lubelski skład Sambasim.

Podczas ich koncertów obok klasycznej samby pojawia się też np. drum&bass i funk. Młode Djembe to z kolei specjaliści od afrykańskich rytmów. Miłośnicy teatru będą kogli wybrać się do Teatru im. H. Ch. Andersena na spektakl „Pieśń o Rolandzie”.

Wszystkie warsztaty poza flamenco są bezpłatne. Koszt warsztatów flamenco – 35 zł/os. Bilety na koncerty: 5 zł – ulgowy, 10 zł – normalny. Na bezpłatny spektakl „Pieśń o Rolandzie obowiązują wejściówki, które można odebrać w „Chatce Żaka”. Festiwal potrwa do niedzieli. (kp)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna