Imprezy

Imprezy i wydarzenia w piątek: Maja Komorowska, Miąższ, Wovoka i Lublin dobrze ROCK’uje

Dodano: 3 lipca 2015, 07:51
Autor: Damian Drabik

Lublin dobrze ROCK’uje w Muszli Koncertowej
Lublin dobrze ROCK’uje w Muszli Koncertowej

Wybrane imprezy i wydarzenia w piątek 3 lipca w Lublinie.

WYDARZENIE

XI Zlot Filozoficzny, godz. 9, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, ul. Aleje Racławickie 14

Zlot Filozoficzny jest konferencją międzynarodową, gromadzącą każdego roku około setki uczestników. Przede wszystkim są to studenci i doktoranci filozofii oraz kierunków pokrewnych, m. in. logiki, lingwistyki, kognitywistyki, psychologii, socjologii czy kulturoznawstwa. Zgodnie z ideą Zlotu wystąpieniom młodych adeptów filozofii towarzyszą wystąpienia doświadczonych badaczy tej dziedziny wiedzy.

Maja Komorowska / Spis Treści, godz. 18, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a, bilety 5 zł.

Ostatnie w tym sezonie spotkanie w ramach Cyklu „Spis Treści”. Gościem będzie wyjątkowa postać polskiej sceny teatralnej – Maja Komorowska.

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Gośćmi spotkań są ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa.

Koncert: Lublin dobrze ROCK’uje, godz. 19, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie, wstęp wolny

Lublin dobrze ROCK’uje to cykl koncertów prezentujących przede wszystkim młode i obiecujące zespoły z Lubelszczyzny, poruszające się w stylistyce szeroko pojętej muzyki rockowej. Nie zabraknie zespołów, które od wielu lat goszczą na lubelskich scenach i wykonawców, którzy z powodzeniem koncertują w całym kraju. Podczas drugiej odsłony cyklu na scenie Muszli Koncertowej zaprezentują się dwie młode formacje – Whiterose i The Underground Man, dobrze znane na lubelskiej scenie i z dużym powodzeniem koncertujące w całym kraju.

Spotkanie: Czuję miętę do Lublina, godz. 20, nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11, wstęp wolny

Prezentacja inicjatyw związanych z design'em i Lublinem.

Off Road Rock! 4x4, godz. 20, klub Graffiti, ul. Aleja Józefa Piłsudskiego 13, bilety 5 zł.

Najstarsza rockowa impreza w mieście w najbardziej renomowanym, lubelskim klubie.
"Zabierzemy Was w podróż po mniej lub bardziej utartych rockowych szlakach. Czasami będziemy jeździć autostradami, czasem szutrem, a momentami nasza impreza będzie całkowicie dzika i niedostępna dla uczesanych właścicieli żółtych Matizów! Tylko moc i ryk rockowego silnika napędzanego czystą adrenaliną!" - piszą organizatorzy.

Koncert: Miąższ / Michał Skubaniec, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Miąższ ma już na swoim koncie główną nagrodę Festiwalu FAMA 2010 oraz występ podczas TopTrendy 2014 w Sopocie. Muzyka zespołu to mieszanka folku, bluesa, jazzu i reggae, wzbogacona niesamowitą energią. Na afterparty zaprasza Michał Skubaniec – muzyk, DJ, animator kultury, promotor muzyki latynoskiej i afro-latynoskiej.

Koncert Wovoka, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Zespół Wovoka to muzyczny hołd złożony zapomnianym kulturom transowym. Założony w 2012 r., nazwę zaczerpnął od wielkiego Indianina, mistyka i twórcy „Ghost Dance”. Źródłem twórczości zespołu jest znalezienie łącznika pomiędzy typowym składem rock’n'rollowym a praźródłem tej muzyki. Stylistycznie miesza się tu blues z muzyką Indian, muzyka psychodeliczna z muzyką ludojadów z Papui Nowej Gwinei, bo wierząc w jeden korzeń łączący całą zaangażowaną muzykę, zespół zwraca się do kultur pierwotnych z pytaniem o muzykę współczesną. Na swoim koncie ma dwie płyty „Trees Against The Sky” i „Sevastopolis” – obydwie bardzo pozytywnie przyjęte przez publiczność, fanów i krytyków. Zespół koncertuje w kraju i na świecie.

KINO

„Niemożliwe”, godz. 21, Perła - Browary Lubelskie S.A., Bernardyńska 15, wstęp wolny

Niezwykle poruszająca i nakręcona z ogromnym rozmachem historia rodziny, która przeżyła tsunami 2004 roku – jeden z największych kataklizmów naszych czasów. Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) wraz z trójką synów postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku. Raj jednakk zamieni się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia, nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Maria, Henry i wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Woda zabiera wszystkich i wszystko. Wszystko… z wyjątkiem nadziei.

TEATR

„Mistrz i Małgorzata”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 32-52 zł.

Monsieur Woland przejąwszy kontrolę nad moskiewskim Teatrem „Variétés” spełnia zachcianki widowni, dostarcza jej rozrywki, śmieszy i przestrasza, ale przede wszystkim odkrywa jej tajemnice, pokazuje, co ludziom siedzi w głowach. Zorganizowana ułuda teatru, z całym blichtrem i powierzchownością, okazuje się być zatem znakomitą maszynką do tego, byśmy mogli samych siebie poznać, a czasem i zajrzeć pod podszewkę rzeczywistości, by zobaczyć, jak Bóg i szatan potrafią igrać z człowiekiem.

„Chodź ze mną do łóżka”, godz. 20, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 15-50 zł.

„(…) Sonia Bohosiewicz w spektaklu „Chodź ze mną do łóżka” opowiada o rzeczywistości z którą przyszło jej się zmierzyć. Jej dusza uwięziona w bezwładnym ciele nadal czuje i doświadcza codzienności. Pięknej, pełnej barw, zapachów, smaków, wspomnień i zachwytów. Bohaterka, którą poznajemy buntuje się przeciwko bezsensownej wegetacji, którą zgotowało jej życie. Bezsilna – paradoksalnie – walczy z całych sił o jakość swojego świata. Jej samotność jest specyficznym doznaniem, które pobudza w niej skrywane dotąd pokłady wrażliwości. Ta 39-letnia kobieta w obliczu tragedii, która ją spotkała, uwalnia z siebie wszystko. Zrzuca całą sztuczność, mechanizmy obronne, maski uwikłane w społeczne konwenanse. Staje się niepodległa w swojej niemocy. Marzy, wspomina, pragnie. Odtwarza zapachy, dźwięki, smak papierosa i ognistego seksu. Jest w tym wszystkim niesamowicie prawdziwa, sensualna. Wzrusza i zmusza do zastanowienia. (…)

Katarzyna Binkiewicz, www.krytykat.wordpress.com

WARSZTATY 

Warsztaty teatralne: Lato w dolinie Muminków, godz. 10, Teatr im. H. Ch Andersena, ul. Dominikańska 1

Warsztaty teatralno - plastyczne dla dzieci, których tematem, rzecz jasna, będą Muminki i ich przygody. Nasi instruktorzy przygotowali dla was szereg zadań, które przybliżą wam historie małych fińskich trolli, podejrzanych i spisanych przez samą Tove Jansson. Jednocześnie będzie to okazja, aby pokazać wam na czym polega trudna sztuka animacji przedmiotów i lalek na scenie. W dwóch zespołach warsztatowych zbudujecie scenografię oraz przygotujecie muminkowe pacynki, które w finale wezmą udział w zagranym przez was spektaklu.

Warsztaty do wystawy „Ekonomiczne Zoo”, godz. 11, Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Bazylianówka 85

Chcecie zobaczyć jak rośnie Inwestycja? Albo poszukać ukrytych Zaskórniaków? Macie odwagę stanąć oko w oko z Debetem? Nie wiecie o co chodzi? Bez obaw – wstąpcie do Ekonomicznego Zoo, a wtedy wszystko stanie się dla Was jasne. 3 lipca, o godz. 11:00 MBP zaprasza na warsztaty dla dzieci, podczas których nauczą się one oszczędzać oraz poznają takie zagadnienia z ekonomii, jak: akcja, fiskus, zarobki, manko, zaskórniaki czy bezrobocie. Warsztaty poprowadzą: Daniel de Latour, ilustrator, grafik, muzyk oraz Iwona Hardej, redaktorka, recenzentka, krytyk literacki.

Mama w centrum świata, godz. 14, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, opłata 5 zł.

Cykl dedykowany młodym mamom z malutkimi dziećmi. Zajęcia będą dotyczyły sztuki projektowania torebek. Poznamy różne formy zdobień i rodzajów tkanin, z których wykonana jest nieodłączna część kobiecej garderoby. Wykonamy wspólnie torby na lato.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lipca 2015 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
maja komorowska ,,,siostrzenica komorowskiego,,,,,,,,,aktorka za ,,,5 zł ////tyle kosztuje bilet wstepu na imprezę z nią,ale i tak ludzie nie przyjda bo nie ma na co ///,,,,odznaczona po kumoterstwie rodzinnym -- przez komorowskiego ,,najwyzszym odznaczeniem panstwowym,,,
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna