Imprezy

Imprezy i wydarzenia w środę w Lublinie. "Czysta Formalność” w Galerii Labirynt

Dodano: 24 czerwca 2015, 08:30
Autor: Damian Drabik

„Czysta Formalność” w Galerii Labirynt
„Czysta Formalność” w Galerii Labirynt

Wybrane imprezy i wydarzenia w środę 24 czerwca w Lublinie.

WYDARZENIE

Wystawa „Czysta Formalność”: Panel dyskusyjny, godz. 16, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny

Panel dyskusyjny: Łukasz Białkowski, Magdalena Kownacka, Michał Lasota. Prowadzenie: Stach Szabłowski.

Wystawa „Czysta Formalność”: Wernisaż wystawy, godz. 18, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny

Wystawa "Czysta formalność" w Galerii Labirynt to obszerna prezentacja sztuki opartej na rozwiązaniach formalnych, będąca wynikiem wnikliwej obserwacji twórczości artystów młodego pokolenia. Formalizm — jak wskazuje Marcin Krasny — jest najbardziej podstawowym językiem artystycznym, dającym przede wszystkim zmysłową przyjemność i estetyczną radość kontaktu ze sztuką, a zdaniem niektórych zapewniający również te najwznioślejsze, transcendentne doznania. W wystawie wezmą udział zarówno artyści już docenieni przez krytykę, publiczność oraz kolekcjonerów, jak i tacy, którzy dopiero niedawno pojawili się na scenie artystycznej, ale ich prace zdążyły wzbudzić żywe zainteresowanie odbiorców.

Wystawa „Czysta Formalność”: Wernisaż wystawy towarzyszącej, godz. 20, Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, wstęp wolny

Koncert zespołu „Gaduły”, godz. 17, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a, wstęp wolny

Wielokrotnie nagradzany i utytułowany Zespół pracuje w MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem p. Agnieszki Walkiewicz-Puły (taniec, choreografia) i p. Ewy Małeckiej (śpiew, przygotowanie wokalne, muzyka). W Koncercie Jubileuszowym wezmą udział wszystkie obecnie pracujące grupy wiekowe zespołu oraz - gościnnie - byłe uczestniczki zespołu.

Koncert Borysa Somerschafa, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 15-60 zł.

Zespół wystąpi w składzie:
Borys Somerschaf - śpiew,
Jakub Niedoborek - gitara,
Sergiusz Fendak - skrzypce,
Paweł Sulej - akordeon,
Włodek Wargocki – kontrabas

KINO

„Co jest grane?”, godz. 21.30, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1

Co jest grane? – zjadliwa satyra na Hollywood i środowisko filmowców. Barry Levinson przyzwyczaił już widownię i krytyków do tego, iż ma talent do prześmiewania i portretowania w krzywym zwierciadle bolączek współczesnej Ameryki. Politykom i mediom dostało się w „Faktach i aktach”, armii w „Good Morning Vietnam” a tzw. klasie średniej w „Diner”. Teraz przyszedł czas na filmowców. Levinson zbiera na planie prawdziwy gwiazdozbiór na czele z Robertem De Niro, Brucem Willisem czy Seanem Pennem i zabiera widzów na przejażdżkę po „Fabryce snów”. De Niro wciela się w postać producenta filmowego, któremu niczym biblijnemu Hiobowi spada na głowę cała masa nieszczęść i problemów. Jak sobie z nimi poradzi i jak wygląda od środka idealizowany przez wielu z nas przemysł filmowy, warto zobaczyć samemu podczas Miasto movie latem.

WARSZTATY

Warsztaty rysunku, godz. 19, Frutti di Mare, Czwartaków 4, cena 10 zł./spotkanie

Nie umiesz rysować? Chciałbyś rysować? Chciałbyś doświadczyć magicznej chwili, w której dzięki pracy Twoich rąk na papierze pojawia się COŚ? Na przykład… krzak? regał? widły? klarnet? A może po prostu chcesz poprawić dotychczas zdobyte umiejętności, szlifować je tak, by osiągnąć perfekcję? Nie ważne jaki cel Ci przyświeca – zapraszamy na zajęcia z rysunku dla początkujących i zaawansowanych.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna